Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses esietendub visuaalteatrilavastus 'Pilveooper ehk Dido probleem'

Homme, 12. veebruaril esietendub Vaba Lava kuraatoriprogrammi kuuluv lavastus “Pilveooper ehk Dido probleem”. Tänapäeval seisame silmitsi julma tõega – süütud valged lammaspilved pole enam lihtsalt head pehmed padjad ingli istumise all, nad on tulvil andmeid, nii vajalikke ja hädavajalikke kui lihtsalt jampsi, puhast entroopiat.

Noormetsa uuslavastus Ugalas: lühiühendustest paradiisis ja armastusest kodusõjas

Sel laupäeval, 16. veebruaril jõuab Ugala teatri väikeses saalis publiku ette Andrew Bovelli hingeminev perekonnalugu "Surmkindlad asjad siin elus", mille lavastab Andres Noormets. 

Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses esietenduv 'Pilveooper ehk Dido probleem' valmib koostöös Tallinna Ülikooli Meediainnovatsiooni ja Digitaalkultuuri Tippkeskusega

12. veebruaril esietendub Vaba Lava kuraatoriprogrammi kuuluv lavastus “Pilveooper ehk Dido probleem”. Lavastus räägib inimeseks olemisest olukorras, kus pea kohal on taevas täis informatsiooni. Kogu “personaalpilvedesse” ehk “cloud’idesse” salvestatud infohulk on sama kontrollimatu nagu ilm ise ja iga kell võib sealt kohatul hetkel midagi alla sadada.

Ugala teatris esietendub Iiri muusikal 'Once'

Laupäeval, 26. jaanuaril jõuab Ugalas lavale Enda Walshi, Glen Hansardi ja Markéta Irglová kaheksa Tony auhinnaga pärjatud muusikal „Once“, mille peaosades on Laura Kalle ja Priit Võigemast.

Endla Teatris esietendub Moritz Rinke stseenid kahest abielust 'Me armastame ja ei tea midagi'

26. jaanuaril 2019 esietendub Endla Teatri Küünis Moritz Rinke stseenid kahest abielust „Me armastame ja ei tea midagi“, kus säravad Endla näitlejad Ago Anderson ja Sten Karpov koos külalisnäitlejate Elina Reinoldi ja Külli Reinumägiga.

Endla Teatri 2018. aasta vaadatuim lavastus on teist aastat järjest “Mitte praegu, kallis!”

2018. aasta jooksul andis Endla Teater 322 etendust, mida külastati 76 887 korda. Lisaks sellele käidi Teatrikinos, Jazzklubis ja Teatrigaleriis ning vaadati Endla kaasprodutseeritud tantsulavastusi „Sisesosinad“ ja „Prime Mover“. Korraldasime ka 62 teatribussireisi erinevatele Eesti teatrite etendustele, millest võttis osa umbes 3100 inimest.

Sadamateatris esietendub draama 'Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal'

Sel laupäeval, 19. jaanuaril kell 19 esietendub Tartus Sadamateatris Henning Mankelli draama “Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal”, mille on lavastanud Tanel Jonas.

Tartu Uus Teater otsib lavastusprojekti ILUSAD INIMESED jaoks intervjueeritavaid

Lavastus räägib ilust. Nii sellest, mida me ilusaks peame kui ka selleks, mida me ilusaks ei pea. Miks on välimus meie ühiskonnas nii oluline, mida selle abil saavutab ja mida see meiega teeb?

Avangardne etenduskunst mängib lasteteatriga 

NUKU teatris esietendub 20. jaanuaril uuslavastus „Ikaaria mängud”, kus astuvad üles avangardse etenduskunstnikuna tuntud Kaja Kann ning nukunäitleja ja -lavastaja Helle Laas, kes tähistab selle rolliga oma 50 aasta lavajuubelit Nukuteatris. 

Vanemuine toob sel suvel välja setude kogukonnaloo 'Kirvetüü'

Vanemuise 2019. aasta suvelavastus on taaskord setukeelne lugu, mis leiab aset 90ndate Eestis. Ott Kiluski kirjutatud ja näidendivõistlusel preemia võitnud “Kirvetüüd” hakkab lavastama Ain Mäeots, kunstnik on Iir Hermeliin.

Endla Teater toob välja Jarek Kasari muusikali ''Oliver Twist''

Tänasest on müügil Endla Teatri uhiuue muusikali „Oliver Twist“ piletid. 9. märtsil esietenduva „Oliver Twisti“ lavastaja ja dramatiseerija on Peep Maasik, helilooja Jarek Kasar ning laulusõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane.

28. novembril esietendub VAT Teatris Lauri Saatpalu monolavastus 'Südame sosin'

Ideaalses maailmas on inimesel südametunnistus, südamehääl ja südameasjad. Süda avatakse vähestele, sest süda peidab endas inimhinge suurimaid saladusi. Süda on inimesele eluliselt vajalik.

Suvelavastuse 'Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola' 2019. aasta piletid nüüd müügil

Koidula aias etenduvat õpetlikku lustimängu mängitakse kolmandat ja sedakorda ka viimast suve. Ja kui eelnevad aastad on meile midagi õpetanud, siis seda, et huvilistel maksab piletite hankimisega kiirustada.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Vanemuise teater avas laupäeval 149. hooaja

Laupäeval, 1. septembril avas Vanemuise teater oma 149. hooaja etendusega "Mees, kes teadis ussisõnu". Alanud hooajal tuuakse Vanemuises välja 15 uuslavastust – 8 draamalavastust, 4 tantsulavastust, 2 muusikalavastust ning 1 lastelavastus. 

 

Uuel hooajal tähistame Vanemuise balleti 80. sünnipäeva. Vanemuise suures majas esietendub 20.09 Sergei Prokofjevi ballet “Romeo ja Julia”, mille koreograaf ja lavastaja on Tšehhi Rahvusballeti endine kunstiline juht Petr Zuska. 3.03 toimub Vanemuise balleti juubeligala, kus tulevad esitusele numbrid Vanemuise balletiajaloo olulise tähendusega lavastustest ning publiku südameid võitnud lemmikud eelmistest hooaegadest. Gala kunstiline juht on Mare Tommingas. 6.04 näeb suures majas taas Mai Murdmaa Gabriel Garcia Marquezi loomingust inspireeritud tantsulavastust “Armastuse tango ehk aegade lõpus". Päris hooaja lõpus 6.06 esietendub juba kuulsa tandemi - Katrin Pärna ja Janek Savolaineni – lavastus “Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast“ (lavastaja Janek Savolainen), millega tähistame Vanemuise kauaaegse tantsija Aivar Kallaste 60. sünnipäeva.

Draamažanri esimene esietendus on 6.10 Vanemuise väikeses majas, kus vaatajate ette jõuab Moisés Kaufmani “Kolmkümmend kolm variatsiooni”, lavastajaks Heiti Pakk, peaosatäitja Guido Kangur külalisena Eesti Draamateatrist. 3.11 esietendub sealsamas Sam Holcrofti komöödia “Elamise reeglid”, mille lavastab Tiit Palu. Sügisesse jääb ka Eesti näitekirjaniku Martin Alguse draama „Midagi tõelist“. Andres Noormetsa lavastus esietendub 10.11 Sadamateatris. Uuel aastal lisanduvad draamarepertuaari veel Tanel Jonase lavastus Henning Mankelli “Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal” (esietendus 19.01 väikeses majas); Ingmar Bergmani “Persona” (esietendus 26.01, väikeses majas), mille lavastaja on Ain Mäeots ning Bertolt Brechti “Kaukaasia kriidiring” (lavastaja Tiit Palu, esietendus 23.02 suures majas). 20.04 väikeses majas esietenduvat Eugene O’Neilli perekonnadraamat “Pikk päevatee kaob öösse” tuleb lavastama Üllar Saaremäe. Draamahooaja viimane esietendus on 27.04, kui Sadamateatri lavale jõuab Moliére’i “Naiste kool”, lavastaja Priit Strandberg.
 
Muusikalavastustest esietendub 24.11 Vanemuise suures majas kõikide Disney filmide austajate rõõmuks koguperemuusikal “Kaunitar ja koletis”, milles rohkelt tantsu- ja laulunumbreid ning fantaasiaküllaseid tegelasi. Muusikali lavastab vanameister Georg Malvius. 16.03 jõuab väikeses majas esietenduseni Robert Annuse lavastatud Puccini ooper „Madama Butterfly“. Lavastuse muusikajuht on Paul Mägi.
 
Uus lastelavastus 149. hooajal on Jaan Rannapi ja Avo Paistiku loomingu põhjal valmiv“Klaabu”, mille toob koos Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilastega Teatri Kodus lavale Janek Savolainen. 
 
Jätkame Vanemuise Sümfooniaorkestri traditsiooniliste kontsertidega: avakontsert 14.09,advendikontsert 16.12 Tartu Jaani kirikus; jaanuaris muusikalisõpradele üle Eesti  –„Memory 2019“ (9.-27.01) ja ooperigurmaanidele „Ooperigala“ (31.01); hooaja lõppkontsert 10.05 ja last but not least paljude – 29.07 sümfooniaorkestri vabaõhukontsertTartus, Kassitoome orus.
 
Läbi hooaja jõuab Vanemuine erinevatesse mängupaikadesse nii Eestis kui välismaal. Kõige kaugem reis viib New Yorki ja Washingtoni, kus draamatrupp esitab eesti kogukonnale lavastusi “Põlenud mägi” ja “Punamütsike”. Draamat “Teineteiseta” mängitakse 18. ja 19.09 teatris NO99 ning 20.09 Rakvere teatris, draamat „Hedda Gabler“ näeb 1.10 Ugala teatris. Rahvusooperisse Estonia jõuavad hooaja jooksul ballett “Romeo ja Julia” (16.10), lasteooper “Guugelmuugelpunktkomm” (11.02), ooper “Rehepapp” (8.04) ning gala „Vanemuise ballett 80!“ (25.03), mis etendub veel ka Ugala teatris (18.04).
11.01 esietendub ka Tallinnas Alexela Kontserdimajas muusikal “Kaunitar ja koletis” ning läbi hooaja toimuvad samas eelmise hooaja menuki, muusikali “Hüljatud” etendused.