logo
Ostukorv: 0
logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Rahvusooperit Estonia külastasid 113. hooajal 180 071 teatrisõpraTäna, 21. juunil lõppeval 113. hooajal andis Rahvusooper Estonia kokku 399 etendust ja kontserti, mida külastas 180 071 teatrisõpra. Kõige rohkem vaatajaid kogusid Bizet' ooper „Carmen“, Tšaikovski ballett „Pähklipureja“ ning balletigala Toomas Edur 50.
 
Kõige populaarsemad ooperid olid Bizet' ooper „Carmen“, Puccini ooper „Tütarlaps kuldsest läänest“ ning Rimski-Korsakovi ooper „Tsaari mõrsja“. Ballettidest tõid täissaalid Tšaikovski „Pähklipureja“, Kocsaki „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi ning Prokofjevi Romeo ja Julia“​. Operettidest ning muusikalidest osutusid kõige populaarsemateks „Operetikuningas Imre Kálmán“, Bernsteini „West Side Story“ ning Ehala „Buratino“.​​​​

Lisaks Tallinnale andis rahvusooper lõppenud hooajal etendusi Tartus, Paides, Jõhvis, Viljandis, Haapsalus ja Pärnus. Kauneid ooperi- ja balletielamusi viidi külakostiks nii Šotimaale, Glasgowsse kui ka Moskva Suurde Teatrisse, millega andsid estoonlased võimsa lõppakordi Eesti Vabariigi juubeli tähistamisele.

Rahvusooper Estonia lõpetab 113. hooaja Leonard Bernsteini kultusmuusikaliga „West Side Story, millega alustatakse 14. augustil ka uut, 114. hooaega.
Rahvusooper tänab kõiki teatrikülastajaid ning soovib ilusat suve! Kohtumiseni teatris!