Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ugala lavastus 'Etturid' kolib suveks Kukenoosi küüni Albusse

Ugala teatri ajalooline metsavennadraama “Etturid” kolib suveks autentsesse keskkonda ning jõuab juba sel neljapäeval publiku ette Järvamaal Vargamäe lähistel Kukenoosi küünis Albus.

NUKUs algasid uue hooaja uuslavastuste proovid

NUKU teatri uue hooaja alguses jõuavad lavale kaks eriilmelist, kirjandusklassikal põhinevat, elu- ja mängurõõmsat uuslavastust. Otfried Preussleri „Röövel Hotzenplotz” vanusele alates 7. eluaastast alustas proove Mirko Rajase lavastajakäe all ning William Shakespeare’i „Tõrksa taltsutuse” noortele ja täiskasvanutele toob lavale külalisena Merja Pöyhönen Soomest.

7.06 esietendus Rakvere teatri suvelvastusena Ludvig Holbergi komöödia 'Miks Jeppe joob?'

Näidendi on lavale seadnud Hendrik Toompere, lavastuse kunstnik on Pille Jänes, nimiosas Eduard Salmistu. Osades veel Anneli Rahkema Jeppe naise Nillena, Peeter Rästas kingsepp Jacobina; Sulev Teppart, Margus Grosnõi, Imre Õunapuu ja Lisete Laisaar mõisarahvana.

Hittmuusikal 'West Side Story' esmakordselt Eestis laval kahes keeles

Täna, 24. mail esietendub Estonia teatri laval kultusmuusikal „West Side Story“, mida on rahvusooperis esmakordselt Eestis võimalik vaadata ja kuulata nii eesti kui ka inglise keeles. Leonard Bernsteini tähtteose seab lavale Eesti publikule tuttav Georg Malvius. 

Endla Teatris esietendub komöödia 'Windsori lõbusad naised'

Laupäeval, 4. mail esietendub Endla Teatri Suures saalis William Shakespeare’i maailmakuulus komöödia „Windsori lõbusad naised“, mille lavastaja on Ingomar Vihmar ja kunstnik Jaanus Vahtra. Lavastus viib publiku väiksesse Windsori linnakesse ning räägib loo abielust, rikkusest, armukadedusest ja valedest.

Estonia teatri lavale jõuab aegumatu armastuslugu 'Romeo ja Julia'

Täna, 29. märtsil, algusega 19:00 esietendub Estonia teatris Sergei Prokofjevi ballett „Romeo ja Julia", mille on lavale seadnud Eesti Rahvusballeti juht Toomas Edur. Lavastuse kostüümid ja dekoratsioonid on loonud Iir Hermeliin. Esietendusel tantsivad nimiosades Alena Shkatula ja Philip Hedges, dirigeerib Kaspar Mänd.

Vaba Lava 2019/2020 ja 2020/2021 hooaegade kuraatoriprogrammi Eesti-sisesele ideekonkursile laekus 21 taotlust

Vaba Lava kuraator 2019/2020 ja 2020/2021 hooaegadel on leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius. Jägmise kahe hooaja kuraatoriprogrammi teemaks on “Murranguaja inimesed”. 

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teater lõpetas hooaja kolleegipreemiate jagamisegaTäna lõppes NUKU teatri 67. hooaeg, mida teater tähistas ühise pikniku ja kolleegipreemiate jagamisega. Sel hooajal külastas NUKU teatrit ja muuseumit kokku üle 100 000 inimese. Anti 628 etendust, kus käis üle 83 000 vaataja ning muuseumit ja erisündmuseid väisas ligi 18 000 inimest.


Mais toimunud visuaalteatrifestivali NuQ Treff 2019 külastas üle 4000 inimese, muuseumis jätkusid muuseumikontserdid ja haridusprogrammid. Hooaja jooksul esietendus üheksa uuslavastust, publik valis neist lemmiklavastuseks jõuluajal muuseumisaalis etendunud väikelastelavastuse „Mis on jõulud?”, järgnesid noorte ja täiskasvanute lavastus „Noored hinged” ja kogupere-suvelavastus „Gulliveri reisid”. Neist viimast mängitakse viimaseid kordi täna ja homme õhtul.

Teatri kunstilise juhi Mirko Rajase sõnul teevad rõõmu mitmed loomingulised õnnestumised ja et NUKU inimesed on eesmärkide nimel ühes rütmis hinganud. „Suunates oma aktiivse tähelepanu noorele vaatajale tegeleme olulise osaga ühiskonnast. Meie tööl on mõte ja selle meeles hoidmine, vastavalt eesmärgistamine ning tegutsemine mõtte nimel toob kerguse ja mängurõõmu, ehkki protsess võib olla nõudlik ja loomingulisi väljakutseid on olnud palju. Erinevas vanuses publiku ja kriitikute tunnustav tagasiside on andnud siiski julgust suuremalt mõelda ja teha. Dialoog vaatajatega, püüd käia kasvava inimese kõrval, avardades tema tajusid, peegeldades tema maailmatunnetust, aidates tundma õppida iseennast ja maailma – see aitab edasi ka uuele hooajale vastu minnes.”

Hooajale vaadati tagasi tänasel ühisel piknikul, kus jagati kolleegipreemiaid. Lipulaeva ehk parima uuslavastuse tiitli sai A. H. Tammsaare jutustusel põhinev „Noored hinged” (lav. Mirko Rajas), mida kolleegid hindasid kui kaunist ja puudutavat lavastust kuue huvitava ja isikupärase osatäitmisega.

Pärl ehk parim naisnäitleja on Getter Meresmaa tugevate rollidega lavastustes „Noored hinged”, „Elias maa pealt” ja „Momo”. Mart Müürisepp sai Ladvaõuna ehk parima meespeaosatäitja tiitli sügavate rollide eest lavastustes „Noored hinged” ja „Apelsinitüdruk”.

Pauk Luuavarrest ehk hooaja suurim üllataja oli Festival NuQ Treff. Kolleegid tunnustasid festivalimeeskonna tublit tööd ning festivali sisulist ja vormilist tervikut.

Veel anti välja järgmised preemiad:

Loov Jõud ehk parim loomemeeskonna liige: dramaturg Priit Põldma, kes kolleegide hinnangul rikastab oma dramatiseeringutega lavastuslikke kontseptsioone ja on oma põhjalikkusega suureks toeks lavastajatele.

Osavnäpp ehk parim töökodade töötaja: nukutehnik Mihkel Vooglaid, tänu kellele on kolleegide meelest lavastuste tehnilised lahendused teinud kvalitatiivse hüppe.

Hall Kardinal ehk parim etendust teenindav töötaja: etenduse juht Liisi Tegelemann, kelle suur professionaalsus ja abivalmidus pälvis kolleegide kõrge hinnangu.

Töömesilane ehk parim korraldus- või administratiivtöötaja: tehniline juht Revo Koplus, kes suudab lahendada ka lahendamatuid olukordi. 

Majavaim ehk parim maja teenindav töötaja: teenindusjuhi abi Jane Oksa, kes on alati pädevalt ja sõbralikult aitamas ning olemas.

Lisaks tunnustati hooaja hõivatumaid näitlejaid, kelleks olid Laura Nõlvak 120 etendusega ning Andres Roosileht127 etendusega.

Kolleegipreemiaid jagatakse igal hooajal ja hääletuses osaleb kogu NUKU teatri kollektiiv.

NUKU teater ja muuseum tänavad kõiki külastajaid ja koostööpartnereid toreda ja sisuka hooaja eest. Teatri uus hooaeg algab 1. septembril, esimene uuslavastus jõuab lavale 15. septembril, mil Mirko Rajase lavastatuna esietendubOttfried Preussleri lugudel põhinev „Röövel Hotzenplotz”.

NUKU teater ja muuseum tänab kõiki suurepäraseid koostööpartnereid: Reval-Sport Spordiklubi ja Veekeskus, Ühisteenused, Piletilevi, Partnerkaart ja Selver, Eckerö Line, perekond Riesenkampff, Club One, Tallinn Card, Dr. Hauschka, Vaba Lava, Von Krahli Teater ja Kanuti Gildi SAAL, Viinistu konverentsi-ja kultuurikeskus, Tallinn Historical Hotels, Unique Stay Hotels, Economy Hotel ja paljud teised.