Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Endla Teatri Suures saalis esietendub lastelavastus 'Onu Remuse jutte'

11. detsembril kell 11.00 esietendub Endla Teatri Suures saalis lastelavastus „Onu Remuse jutte“, mille autor on Joel Chandler Harris, dramatiseerija Urmas Lennuk ning lavastaja Peep Maasik.

Ugalas esietendub igihaljas 'Tuhkatriinu' lugu

Neljapäeval, 5. detsembril jõuab Ugala teatri suures saalis publiku ette Ugala uus koguperelavastus „Tuhkatriinu“. Värske ja kaasaegse tõlgenduse igihaljale muinasloole on kirjutanud Silvia Soro ning lavastanud Oleg Titov.

Karlova Teatris esietendub Andres Dvinjaninovi monokomöödia

Laupäeval, 30. novembril esietendub Karlova Teatris Andres Dvinjaninovi monokomöödia “Vanuse viiskümmend varjundit”.

Ugalas esietendub lauluderohke lavastus 1930ndate teatrielust

100. hooaega tähistavas Ugala teatris jõuab lavale lauluderohke uuslavastus „Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi“, mis taaselustab 83 aasta taguse teatrielu seigad ja suhted.

Kanuti Gildi SAALis esietendub Emer Värgi debüütlavastus 'You Will See So Many Pretty Things'

Emer Värgi debüütlavastus “You Will See So Many Pretty Things” – groteskne armastuslugu, millel pole oodatud lõppu – esietendub 9. detsembril Kanuti Gildi SAALis.

Norra Rosendal teatris esietendub Iggy Lond Malmborgi ja Kanuti Gildi SAALi uuslavastus 'Things in my mouth'

29. novembril esietendub Rosendal teatris Trondheimis Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioonina valmiv Iggy Lond Malmborgi uuslavastus “Things in my mouth”. Etenduses on laval lisaks Iggy Lond Malmborgile ka tunnustatud eesti näitleja Rea Lest-Liik. Eesti esietendus toimub Kanuti Gildi SAALis 2020. aasta veebruaris. 

Eesti muistendi toob lavale lavastaja Venemaalt

Pühapäeval, 17. novembril esietendub NUKU teatris eesti muistendil põhinev väikelastelavastus „Päike, Kuu ja tähed”, lavastajaks Polina Stružkova Venemaalt.

VAT Teatris etendub kaasaegne 'Kauka jumal'

Täna, 14. novembril, esietendub VAT Teatris August Kitzbergi „Kauka jumal”. Eesti klassikasse kuuluv teos on dramaturg Mihkel Seederi ja lavastaja Margo Tederi käe all saanud kaasaegse kuue.

Andres Noormets toob Ugalas lavale ülevõllikomöödia 'Lotomiljonärid'

Ugala teatris esietendub 9. novembril Andres Noormetsa kirjutatud ja lavastatud ülevõllikomöödia „Lotomiljonärid“, mis toob teatrilavale lõbusa telemängu ja suurimad lotovõidud. Kaunite ja seksikate saatejuhtide eestvedamisel saab publik nautida lõbusat meelelahutust ja loosiõnne igal „Lotomiljonäride“ etendusel.

Ugalas esietendub noortelavastus 'Kuidas minust sai HAPKOMAH'

16. oktoobril jõuab Ugala teatris lavale Vallo Kirsi lavastus „Kuidas minust sai HAPKOMAH“, mis valmib koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti XIII lennuga.

Gounod’ 'Romeo ja Julia' toob Estonia lavale kaks rivaalitsevat majakonda ning grandioosse Pariisi Élysée palee

Reedel, 20. septembril esietendub Rahvusooperis Estonia Charles Gounod’ ooper „Romeo ja Julia“. Gounod’ teose igavesest armastusest ning vaenutsemisest seavad lavale Austraalia juurtega lavastaja Stephen Barlow ja Kreeka päritoulu kunstnik Yannis Thavoris.

NUKU teater lõpetas hooaja kolleegipreemiate jagamisegaTäna lõppes NUKU teatri 67. hooaeg, mida teater tähistas ühise pikniku ja kolleegipreemiate jagamisega. Sel hooajal külastas NUKU teatrit ja muuseumit kokku üle 100 000 inimese. Anti 628 etendust, kus käis üle 83 000 vaataja ning muuseumit ja erisündmuseid väisas ligi 18 000 inimest.


Mais toimunud visuaalteatrifestivali NuQ Treff 2019 külastas üle 4000 inimese, muuseumis jätkusid muuseumikontserdid ja haridusprogrammid. Hooaja jooksul esietendus üheksa uuslavastust, publik valis neist lemmiklavastuseks jõuluajal muuseumisaalis etendunud väikelastelavastuse „Mis on jõulud?”, järgnesid noorte ja täiskasvanute lavastus „Noored hinged” ja kogupere-suvelavastus „Gulliveri reisid”. Neist viimast mängitakse viimaseid kordi täna ja homme õhtul.

Teatri kunstilise juhi Mirko Rajase sõnul teevad rõõmu mitmed loomingulised õnnestumised ja et NUKU inimesed on eesmärkide nimel ühes rütmis hinganud. „Suunates oma aktiivse tähelepanu noorele vaatajale tegeleme olulise osaga ühiskonnast. Meie tööl on mõte ja selle meeles hoidmine, vastavalt eesmärgistamine ning tegutsemine mõtte nimel toob kerguse ja mängurõõmu, ehkki protsess võib olla nõudlik ja loomingulisi väljakutseid on olnud palju. Erinevas vanuses publiku ja kriitikute tunnustav tagasiside on andnud siiski julgust suuremalt mõelda ja teha. Dialoog vaatajatega, püüd käia kasvava inimese kõrval, avardades tema tajusid, peegeldades tema maailmatunnetust, aidates tundma õppida iseennast ja maailma – see aitab edasi ka uuele hooajale vastu minnes.”

Hooajale vaadati tagasi tänasel ühisel piknikul, kus jagati kolleegipreemiaid. Lipulaeva ehk parima uuslavastuse tiitli sai A. H. Tammsaare jutustusel põhinev „Noored hinged” (lav. Mirko Rajas), mida kolleegid hindasid kui kaunist ja puudutavat lavastust kuue huvitava ja isikupärase osatäitmisega.

Pärl ehk parim naisnäitleja on Getter Meresmaa tugevate rollidega lavastustes „Noored hinged”, „Elias maa pealt” ja „Momo”. Mart Müürisepp sai Ladvaõuna ehk parima meespeaosatäitja tiitli sügavate rollide eest lavastustes „Noored hinged” ja „Apelsinitüdruk”.

Pauk Luuavarrest ehk hooaja suurim üllataja oli Festival NuQ Treff. Kolleegid tunnustasid festivalimeeskonna tublit tööd ning festivali sisulist ja vormilist tervikut.

Veel anti välja järgmised preemiad:

Loov Jõud ehk parim loomemeeskonna liige: dramaturg Priit Põldma, kes kolleegide hinnangul rikastab oma dramatiseeringutega lavastuslikke kontseptsioone ja on oma põhjalikkusega suureks toeks lavastajatele.

Osavnäpp ehk parim töökodade töötaja: nukutehnik Mihkel Vooglaid, tänu kellele on kolleegide meelest lavastuste tehnilised lahendused teinud kvalitatiivse hüppe.

Hall Kardinal ehk parim etendust teenindav töötaja: etenduse juht Liisi Tegelemann, kelle suur professionaalsus ja abivalmidus pälvis kolleegide kõrge hinnangu.

Töömesilane ehk parim korraldus- või administratiivtöötaja: tehniline juht Revo Koplus, kes suudab lahendada ka lahendamatuid olukordi. 

Majavaim ehk parim maja teenindav töötaja: teenindusjuhi abi Jane Oksa, kes on alati pädevalt ja sõbralikult aitamas ning olemas.

Lisaks tunnustati hooaja hõivatumaid näitlejaid, kelleks olid Laura Nõlvak 120 etendusega ning Andres Roosileht127 etendusega.

Kolleegipreemiaid jagatakse igal hooajal ja hääletuses osaleb kogu NUKU teatri kollektiiv.

NUKU teater ja muuseum tänavad kõiki külastajaid ja koostööpartnereid toreda ja sisuka hooaja eest. Teatri uus hooaeg algab 1. septembril, esimene uuslavastus jõuab lavale 15. septembril, mil Mirko Rajase lavastatuna esietendubOttfried Preussleri lugudel põhinev „Röövel Hotzenplotz”.

NUKU teater ja muuseum tänab kõiki suurepäraseid koostööpartnereid: Reval-Sport Spordiklubi ja Veekeskus, Ühisteenused, Piletilevi, Partnerkaart ja Selver, Eckerö Line, perekond Riesenkampff, Club One, Tallinn Card, Dr. Hauschka, Vaba Lava, Von Krahli Teater ja Kanuti Gildi SAAL, Viinistu konverentsi-ja kultuurikeskus, Tallinn Historical Hotels, Unique Stay Hotels, Economy Hotel ja paljud teised.