Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NUKU teater lõpetas hooaja kolleegipreemiate jagamisega

Täna lõppes NUKU teatri 67. hooaeg, mida teater tähistas ühise pikniku ja kolleegipreemiate jagamisega. Sel hooajal külastas NUKU teatrit ja muuseumit kokku üle 100 000 inimese. Anti 628 etendust, kus käis üle 83 000 vaataja ning muuseumit ja erisündmuseid väisas ligi 18 000 inimest.

Rahvusooperit Estonia külastasid 113. hooajal 180 071 teatrisõpra

Täna, 21. juunil lõppeval 113. hooajal andis Rahvusooper Estonia kokku 399 etendust ja kontserti, mida külastas 180 071 teatrisõpra. Kõige rohkem vaatajaid kogusid Bizet' ooper „Carmen“, Tšaikovski ballett „Pähklipureja“ ning balletigala Toomas Edur 50.

Ugala lavastus 'Etturid' kolib suveks Kukenoosi küüni Albusse

Ugala teatri ajalooline metsavennadraama “Etturid” kolib suveks autentsesse keskkonda ning jõuab juba sel neljapäeval publiku ette Järvamaal Vargamäe lähistel Kukenoosi küünis Albus.

NUKUs algasid uue hooaja uuslavastuste proovid

NUKU teatri uue hooaja alguses jõuavad lavale kaks eriilmelist, kirjandusklassikal põhinevat, elu- ja mängurõõmsat uuslavastust. Otfried Preussleri „Röövel Hotzenplotz” vanusele alates 7. eluaastast alustas proove Mirko Rajase lavastajakäe all ning William Shakespeare’i „Tõrksa taltsutuse” noortele ja täiskasvanutele toob lavale külalisena Merja Pöyhönen Soomest.

7.06 esietendus Rakvere teatri suvelvastusena Ludvig Holbergi komöödia 'Miks Jeppe joob?'

Näidendi on lavale seadnud Hendrik Toompere, lavastuse kunstnik on Pille Jänes, nimiosas Eduard Salmistu. Osades veel Anneli Rahkema Jeppe naise Nillena, Peeter Rästas kingsepp Jacobina; Sulev Teppart, Margus Grosnõi, Imre Õunapuu ja Lisete Laisaar mõisarahvana.

Hittmuusikal 'West Side Story' esmakordselt Eestis laval kahes keeles

Täna, 24. mail esietendub Estonia teatri laval kultusmuusikal „West Side Story“, mida on rahvusooperis esmakordselt Eestis võimalik vaadata ja kuulata nii eesti kui ka inglise keeles. Leonard Bernsteini tähtteose seab lavale Eesti publikule tuttav Georg Malvius. 

Endla Teatris esietendub komöödia 'Windsori lõbusad naised'

Laupäeval, 4. mail esietendub Endla Teatri Suures saalis William Shakespeare’i maailmakuulus komöödia „Windsori lõbusad naised“, mille lavastaja on Ingomar Vihmar ja kunstnik Jaanus Vahtra. Lavastus viib publiku väiksesse Windsori linnakesse ning räägib loo abielust, rikkusest, armukadedusest ja valedest.

Estonia teatri lavale jõuab aegumatu armastuslugu 'Romeo ja Julia'

Täna, 29. märtsil, algusega 19:00 esietendub Estonia teatris Sergei Prokofjevi ballett „Romeo ja Julia", mille on lavale seadnud Eesti Rahvusballeti juht Toomas Edur. Lavastuse kostüümid ja dekoratsioonid on loonud Iir Hermeliin. Esietendusel tantsivad nimiosades Alena Shkatula ja Philip Hedges, dirigeerib Kaspar Mänd.

Vaba Lava 2019/2020 ja 2020/2021 hooaegade kuraatoriprogrammi Eesti-sisesele ideekonkursile laekus 21 taotlust

Vaba Lava kuraator 2019/2020 ja 2020/2021 hooaegadel on leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius. Jägmise kahe hooaja kuraatoriprogrammi teemaks on “Murranguaja inimesed”. 

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Lõppes Kanuti Gildi SAALi 18. hooaeg

 

Kanuti Gildi SAALi 18. hooaeg on üks edukamaid ja põnevamaid läbi ajaloo, mida jääb iseloomustama 3 märksõna: remont, rahvusvahelisus, aktiivsus. Nii rahvusvahelist, teguderohket, elamusterohket ning rõõmu pakkuvat hooaega annab ajaloost otsida. Ja seda vaatamata sellele, et hooaeg algas kaks kuud hiljem pikaleveninud remondi tõttu ning kogu meeskonna pingutuste tulemusena suutsime ümber orienteeruda tegevustele väljaspool oma maja.
 
18. hooajal esietendusid meie statsionaaris Kadri Noormetsa “Maandatud tõotus”, Sigrid Savi “Pushing Daisies”, Kädi Metsoja “tegeele”, Arolin Raudva, Mari-Liis Eskussoni, Katrin Kreutzbergi, Alise Bokaldere (ehk The Biofilm Sisters) “All That Goes Right”.
Väljaspool meie oma maja nägid ilmavalgust Henri Hüti ja Veiko Tubina “Sisenemine sisenemisse” Tartus, Jarmo Reha “Oomen” Narvas, Adriano Wilfred Jenseni “feelings” Taanis, Juha Valkeapää ja Taito Hoffreni “Pelko/ Fear” Soomes ning Kristina Normani “Lighter Than Woman” Itaalias. Lisaks olime kaasprodutsendid Kristjan Suitsu installatsioonile “Waiting For The Future” NU Performance festivali raames. 
Kokku sündis Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioonina sellel hooajal 10 uuslavastust ja installatsiooni. 
 
Üks suur ja mitmeid aastaid kestnud koostöö sai ka läbi. Märtsis toimus ooperi „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“ viimane etendus. Palju vastakaid arvamusi tekitanud lavateos valmis Rahvusooper Estonia, Kanuti Gildi SAALi ning MIMprojecti koostöös. Kokku toimus 10 etendust. Lavastus valmis EV100 teatrisarja „Sajandi lugu“ raames.
 
2018-2019 hooaeg oli rikas ka eriliste ürituste poolest. Koostöös Kunsthaus Dresdeni ning Goethe Instituudiga korraldasime Tallinnas kaks mitme päevast ettevõtmist pealkirja all Freiraum Tallinn. Üles astusid Isaac Chong Wai, Sarah Vanhee, Sven Johne, Eva Neklyaeva, Erik Alalooga, Eva Meyer-Keller, Joanna Warsza. Koostöös Kunsthaus Dresdeniga kutsusid nad sama projekti raames külla Jaan Toomiku, Flo Kasearu, Kristina Normani, Tiit Ojasoo ning Ene-Liis Semperi oma töödega. 
Üle aasta toimuva NU Performance festivali kuraatoriteks olid seekord Henri Hütt ja Mihkel Ilus, kes olid 7. korda toimuva festivali alapealkirjaks valinud “Objekt ja kollektiiv”. Alati üllatusi täis ning pinget pakkuv festival tõi ka seekord kohale imelisi esinejaid ning palju publikut.
19. jaanuaril kogunesid Kanuti Gildi SAALis kõigi suuremate erakondade esindajad, et avada Eesti kultuuripoliitika sõlmküsimused. Enne valimisi toimus esimene Poliitikapidu.
Nagu ikka möödus ootamatult esinejate ning publiku rohkelt, kiiresti ning meeleolukalt etenduskunstide lühivormide festival Made in Estonia maraton ja seda juba 12. aastat järjest.
LAT.EST festival sai novembris teoks vahetult pärast Läti 100. sünnipäeva ning tutvustas Läti kaasaegseid (etendus)kunstnikke ning nende mõtteid ja tegemisi, olles pühendatud koostööle ja kõigele, mis meid ühendab. LAT.EST festivali korraldasime koostöös Läti Uue Teatri Instituudiga ning see kuulus nii EV100 kui LV100 kultuuriprogrammi. Festivali tuumaks oli omanäoline lavastus liivlastest “The First to Leave “mille autoriteks olid helilooja Toms Auniņš, stsenograafid Austra Hauks ja Epp Kubu, koreograafid Joanna Kalm ja Karolin Poska, visuaal- ja videokunstnik Kristina Norman, dramaturg, lavastaja ja etendaja Kārlis Krūmiņš ning lavastaja Valters Sīlis. Tallinna etendustel osalesid ka kammerkoor Collegium Musicale ning eesti tantsijad. Lisaks sai näha Laura Kvelsteini ja Rūta Ronja Pakalne, Katrīna Neiburga, Austra Hauksi, Janis Snikersi, Emer Värgi ning Voldemārs Johansonsi töid.
 
Kanuti Gildi SAALis astus sellel hooajal publiku ette kunstnikke 13 riigist. Oma lavastusi näitasid Kanuti Gildi SAALis endiselt Eesti sõltumatu teatri ja muusika põhitegijad Tartu Uus Teater, Teater Kelm, Teater Must Kast, Kinoteater, Ansambel U: jt. Võõrustasime World Music Days festivali, NuQ Treff festivali ning improvisatsioonilise muusika kontserdite sarja Improtest.
 
Kanuti Gildi SAAL on alati pidanud oluliseks kunstnikele paremate töötingimuste loomist ja teeb seda ka edaspidi. 18. hooajal resideerus meil kokku 8 kunstnikku või loomingulist kollektiivi.
 
Meie kaasproduktsioonidest jätkasid nii eelmiste hooaegade kui tänavuse aasta 11 lavastust ringreise nii Eestis kui ka Soomes, Saksamaal, Lätis, Norras, Belgias, Iisraelis, Tšehhis, Hollandis, Taanis Valgevenes, Leedus, Šotimaal, Itaalias, Austrias, Šveitsis, Islandil ning Gröönimaal (kokku 16 riigis). Ringreisidel anti sel hooajal kokku 52 etendust. See on keskmiselt umbes 1 külalisetendus nädalas ning sellega peaks Kanuti Gildi SAAL kindlalt olema Eesti kõige tuuritavam etendusasutus.
Kokku toimus Kanuti Gildi SAALi korraldusel üle 260 ürituse, mida vaatas ja jälgis üle 21000 inimese.
Oli hea hooaeg (aga järgmine tuleb parem)!
 
Uut, 19. hooaega alustab rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal 2019, kus astub üles 13 kunstnikku või kollektiivi 7 erinevast riigist. Festival toimub 14-31. augustini, kuraator on Annika Üprus. Festivali täpse info ja kava leiab www.saal.ee 
 
Täname kõiki kunstnikke, kellega on olnud au koos töötada!
 
Samuti täname häid koostööpartnereid: Rahvusooper Estonia, MORE THAN THIS ja FIT võrgustikud, Goethe Instituut / Freiraum, Kinoteater, TADaC, Improtest, Grupp Trükiagentuur, Piletilevi, Von Krahli Teater, Tartu Uus Teater, Teater Must Kast, Teater Kelm, SAALdisain, Valmiermuiža, Briti Nõukogu, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Ansambel U:, Läti Uue Teatri Instituut, Kunsthaus Dresden, Uue Performantsi Selts jt.
Kanuti Gildi SAALi toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet ja Eesti Kultuurkapital.