Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ugalas esietendub noortelavastus 'Kuidas minust sai HAPKOMAH'

16. oktoobril jõuab Ugala teatris lavale Vallo Kirsi lavastus „Kuidas minust sai HAPKOMAH“, mis valmib koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti XIII lennuga.

Käivitusid 'Vapruse värinate' proovid

Käivitusid NUKU teatris detsembris esietenduva uuslavastuse „Vapruse värinad” proovid. Ott Kiluski spetsiaalselt NUKU teatrile kirjutatud näidendi toob lavale Kaili Viidas.

Karlova Teatris esietendub ökoterroristlik draama 'Minu haukuv koer'

Laupäeval, 5. oktoobril esietendub Karlova Teatris 6. hooaja uuslavastus 'Minu haukuv koer'. Esimest korda Eesti teatrilavale jõudev lugu võtab vaatluse alla urbaniseerunud inimese isoleerituse, loodusega ja seeläbi ka iseendaga kaotatud kontakti ning kompab inimeseksolemise piire.

Endla Küünis esietendub draama 'Daamid'

5. oktoobril esietendub Endla Teatri Küünis draama „Daamid“, mille autor on Justīne Kļava, tõlkija Contra ja lavastaja Enn Keerd. Läti teatriauhindadel 2016. aasta parima algupärase näidendi preemia võitnud „Daamid“ toob vaatajate ette ühe ebatavalise õhtu kolme täiesti tavalise naise elus.

Homme, 27. septembril, esietendub Kumu Auditooriumis Beau Willimoni kirjutatud ja Aare Toikka lavastatud 'Pariisitar', mille toob lavale VAT Teater

„Pariisitar” on ameeriklase Beau Willimoni uus näidend, mille kesksed teemad on seks, võim ja poliitika. Lavalugu esietendus 2017. aastal Broadwayl Hudson Theatre’s, peaosas filmistaar Uma Thurman, kellele see oli menukas Broadway debüüt.

NUKU teater toob Shakespeare’i näidendi lavale täiskasvanute nukulavastusena

NUKU teatris esietendub 29. septembril William Shakespeare’i „Tõrksa taltsutus” – soome tunnustatud nukunäitleja  ja -lavastaja Merja Pöyhöneni nukulavastus noortele ja täiskasvanutele. Uue tekstiseade on teinud Rein Raud ja kunstnikutöö NUKU teatri peakunstnik Rosita Raud.

Gounod’ 'Romeo ja Julia' toob Estonia lavale kaks rivaalitsevat majakonda ning grandioosse Pariisi Élysée palee

Reedel, 20. septembril esietendub Rahvusooperis Estonia Charles Gounod’ ooper „Romeo ja Julia“. Gounod’ teose igavesest armastusest ning vaenutsemisest seavad lavale Austraalia juurtega lavastaja Stephen Barlow ja Kreeka päritoulu kunstnik Yannis Thavoris.

VAT Teatri 'Pariisitar' esietendub 27. septembril KUMUs

Täpselt nädala pärast, 27. septembril, jõuab KUMU Auditooriumis rahva ette poliitilistest intriigidest ja inimlikust manipulatsioonist jutustav lavastus „Pariisitar”, mille peaosas on Katariina Tamm ning teistes osades mängivad Merle Palmiste (Eesti Draamateater), Henessi Schmidt, Margus Prangel (Von Glehni Teater) ning Tanel Saar.

Karlova Teatris esietendub ökoterroristlik draama 'Minu haukuv koer'

5. oktoobril esietendub Karlova Teatris 6. hooaja uuslavastus “Minu haukuv koer”. Esimest korda Eesti teatrilavale jõudev lugu võtab vaatluse alla urbaniseerunud inimese isoleerituse, loodusega ja seeläbi ka iseendaga kaotatud kontakti ning kompab inimeseksolemise piire.

VAT Teatris esietendub 'Kosmilised saialilled'

Homme, 3. septembril, esietendub VAT Teatris Katariina Undi lavastatud "Kosmilised saialilled”, mis toob vaataja ette valusa loo plahvatuslikust ja lämmatavast emaarmastusest.

NUKUs algasid uue hooaja uuslavastuste proovid

NUKU teatri uue hooaja alguses jõuavad lavale kaks eriilmelist, kirjandusklassikal põhinevat, elu- ja mängurõõmsat uuslavastust. Otfried Preussleri „Röövel Hotzenplotz” vanusele alates 7. eluaastast alustas proove Mirko Rajase lavastajakäe all ning William Shakespeare’i „Tõrksa taltsutuse” noortele ja täiskasvanutele toob lavale külalisena Merja Pöyhönen Soomest.

Estonia teatri lavale jõuab aegumatu armastuslugu 'Romeo ja Julia'

Täna, 29. märtsil, algusega 19:00 esietendub Estonia teatris Sergei Prokofjevi ballett „Romeo ja Julia", mille on lavale seadnud Eesti Rahvusballeti juht Toomas Edur. Lavastuse kostüümid ja dekoratsioonid on loonud Iir Hermeliin. Esietendusel tantsivad nimiosades Alena Shkatula ja Philip Hedges, dirigeerib Kaspar Mänd.

Vaba Lava 2019/2020 ja 2020/2021 hooaegade kuraatoriprogrammi Eesti-sisesele ideekonkursile laekus 21 taotlust

Vaba Lava kuraator 2019/2020 ja 2020/2021 hooaegadel on leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius. Jägmise kahe hooaja kuraatoriprogrammi teemaks on “Murranguaja inimesed”. 

Lõppes Kanuti Gildi SAALi 18. hooaeg

 

Kanuti Gildi SAALi 18. hooaeg on üks edukamaid ja põnevamaid läbi ajaloo, mida jääb iseloomustama 3 märksõna: remont, rahvusvahelisus, aktiivsus. Nii rahvusvahelist, teguderohket, elamusterohket ning rõõmu pakkuvat hooaega annab ajaloost otsida. Ja seda vaatamata sellele, et hooaeg algas kaks kuud hiljem pikaleveninud remondi tõttu ning kogu meeskonna pingutuste tulemusena suutsime ümber orienteeruda tegevustele väljaspool oma maja.
 
18. hooajal esietendusid meie statsionaaris Kadri Noormetsa “Maandatud tõotus”, Sigrid Savi “Pushing Daisies”, Kädi Metsoja “tegeele”, Arolin Raudva, Mari-Liis Eskussoni, Katrin Kreutzbergi, Alise Bokaldere (ehk The Biofilm Sisters) “All That Goes Right”.
Väljaspool meie oma maja nägid ilmavalgust Henri Hüti ja Veiko Tubina “Sisenemine sisenemisse” Tartus, Jarmo Reha “Oomen” Narvas, Adriano Wilfred Jenseni “feelings” Taanis, Juha Valkeapää ja Taito Hoffreni “Pelko/ Fear” Soomes ning Kristina Normani “Lighter Than Woman” Itaalias. Lisaks olime kaasprodutsendid Kristjan Suitsu installatsioonile “Waiting For The Future” NU Performance festivali raames. 
Kokku sündis Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioonina sellel hooajal 10 uuslavastust ja installatsiooni. 
 
Üks suur ja mitmeid aastaid kestnud koostöö sai ka läbi. Märtsis toimus ooperi „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“ viimane etendus. Palju vastakaid arvamusi tekitanud lavateos valmis Rahvusooper Estonia, Kanuti Gildi SAALi ning MIMprojecti koostöös. Kokku toimus 10 etendust. Lavastus valmis EV100 teatrisarja „Sajandi lugu“ raames.
 
2018-2019 hooaeg oli rikas ka eriliste ürituste poolest. Koostöös Kunsthaus Dresdeni ning Goethe Instituudiga korraldasime Tallinnas kaks mitme päevast ettevõtmist pealkirja all Freiraum Tallinn. Üles astusid Isaac Chong Wai, Sarah Vanhee, Sven Johne, Eva Neklyaeva, Erik Alalooga, Eva Meyer-Keller, Joanna Warsza. Koostöös Kunsthaus Dresdeniga kutsusid nad sama projekti raames külla Jaan Toomiku, Flo Kasearu, Kristina Normani, Tiit Ojasoo ning Ene-Liis Semperi oma töödega. 
Üle aasta toimuva NU Performance festivali kuraatoriteks olid seekord Henri Hütt ja Mihkel Ilus, kes olid 7. korda toimuva festivali alapealkirjaks valinud “Objekt ja kollektiiv”. Alati üllatusi täis ning pinget pakkuv festival tõi ka seekord kohale imelisi esinejaid ning palju publikut.
19. jaanuaril kogunesid Kanuti Gildi SAALis kõigi suuremate erakondade esindajad, et avada Eesti kultuuripoliitika sõlmküsimused. Enne valimisi toimus esimene Poliitikapidu.
Nagu ikka möödus ootamatult esinejate ning publiku rohkelt, kiiresti ning meeleolukalt etenduskunstide lühivormide festival Made in Estonia maraton ja seda juba 12. aastat järjest.
LAT.EST festival sai novembris teoks vahetult pärast Läti 100. sünnipäeva ning tutvustas Läti kaasaegseid (etendus)kunstnikke ning nende mõtteid ja tegemisi, olles pühendatud koostööle ja kõigele, mis meid ühendab. LAT.EST festivali korraldasime koostöös Läti Uue Teatri Instituudiga ning see kuulus nii EV100 kui LV100 kultuuriprogrammi. Festivali tuumaks oli omanäoline lavastus liivlastest “The First to Leave “mille autoriteks olid helilooja Toms Auniņš, stsenograafid Austra Hauks ja Epp Kubu, koreograafid Joanna Kalm ja Karolin Poska, visuaal- ja videokunstnik Kristina Norman, dramaturg, lavastaja ja etendaja Kārlis Krūmiņš ning lavastaja Valters Sīlis. Tallinna etendustel osalesid ka kammerkoor Collegium Musicale ning eesti tantsijad. Lisaks sai näha Laura Kvelsteini ja Rūta Ronja Pakalne, Katrīna Neiburga, Austra Hauksi, Janis Snikersi, Emer Värgi ning Voldemārs Johansonsi töid.
 
Kanuti Gildi SAALis astus sellel hooajal publiku ette kunstnikke 13 riigist. Oma lavastusi näitasid Kanuti Gildi SAALis endiselt Eesti sõltumatu teatri ja muusika põhitegijad Tartu Uus Teater, Teater Kelm, Teater Must Kast, Kinoteater, Ansambel U: jt. Võõrustasime World Music Days festivali, NuQ Treff festivali ning improvisatsioonilise muusika kontserdite sarja Improtest.
 
Kanuti Gildi SAAL on alati pidanud oluliseks kunstnikele paremate töötingimuste loomist ja teeb seda ka edaspidi. 18. hooajal resideerus meil kokku 8 kunstnikku või loomingulist kollektiivi.
 
Meie kaasproduktsioonidest jätkasid nii eelmiste hooaegade kui tänavuse aasta 11 lavastust ringreise nii Eestis kui ka Soomes, Saksamaal, Lätis, Norras, Belgias, Iisraelis, Tšehhis, Hollandis, Taanis Valgevenes, Leedus, Šotimaal, Itaalias, Austrias, Šveitsis, Islandil ning Gröönimaal (kokku 16 riigis). Ringreisidel anti sel hooajal kokku 52 etendust. See on keskmiselt umbes 1 külalisetendus nädalas ning sellega peaks Kanuti Gildi SAAL kindlalt olema Eesti kõige tuuritavam etendusasutus.
Kokku toimus Kanuti Gildi SAALi korraldusel üle 260 ürituse, mida vaatas ja jälgis üle 21000 inimese.
Oli hea hooaeg (aga järgmine tuleb parem)!
 
Uut, 19. hooaega alustab rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal 2019, kus astub üles 13 kunstnikku või kollektiivi 7 erinevast riigist. Festival toimub 14-31. augustini, kuraator on Annika Üprus. Festivali täpse info ja kava leiab www.saal.ee 
 
Täname kõiki kunstnikke, kellega on olnud au koos töötada!
 
Samuti täname häid koostööpartnereid: Rahvusooper Estonia, MORE THAN THIS ja FIT võrgustikud, Goethe Instituut / Freiraum, Kinoteater, TADaC, Improtest, Grupp Trükiagentuur, Piletilevi, Von Krahli Teater, Tartu Uus Teater, Teater Must Kast, Teater Kelm, SAALdisain, Valmiermuiža, Briti Nõukogu, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Ansambel U:, Läti Uue Teatri Instituut, Kunsthaus Dresden, Uue Performantsi Selts jt.
Kanuti Gildi SAALi toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet ja Eesti Kultuurkapital.