Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

SOOLO KAHELE - Egon Nuter ja Indrek Taalmaa

Kolga Mõisa rehe all esietendub 26.07. Suveetendus SOOLO KAHELE kus laval astuvad üles selle aasta nominendid Egon Nuter (parim meeskõrvalosa 2020) ja Indrek Taalmaa (parim meespeaosa 2020).

Lavastuse 'Röövel Hotzenplotz' suvine ringreis

Pöörane röövlimürgel praevorstide ja paukseentega. Otfried Preussleri raamatu 'Röövel Hotzenplotzi uued seiklused' põhjal.

Teatritoetus ja teatrite kinkepiletid

NUKU, Ugala, Endla, Von Krahli, VAT Teatri ja Vene Teatri piletid muutuvad kinkepiletiks, millega saab soetada sügishooaja etendustele pileteid. Juhul kui sa soovid enda piletisumma jätta teatrile toetuseks, siis jäta kinkepilet kasutamata või tavapilet ümber vahetamata, nii jääb sinu piletisumma teatrile.

Priit Pedajas toob Ugala suvelavastusena lavale Ene Mihkelsoni romaani 'Katkuhaud'

Juubelihooaja lõppvaatuseks läheb Ugala teater tagasi oma juurte juurde. Sel suvel esietendub Ugala kunagises kodus Koidu seltsimajas Ene Mihkelsoni „Katkuhaud“, mille toob lavale Priit Pedajas, kelle lavastajatee 41 aastat tagasi nendeltsamadelt lavalaudadelt algas.

Ugala põnevusdraama noortest metsavendadest naaseb suvel Kukenoosi küüni

Ugala teatri ajalooline metsavennadraama „Etturid“ kolib ka sel suvel teatrimaja seinte vahelt Järvamaale Vargamäe lähistel asuvasse Kukenoosi küüni. Eelmisel suvel vanas viljakuivatis etendunud „Etturid“ naaseb publiku tungival soovil veel kaheksal korral sellesse erilisse mängupaika. 

Laumets, Suits ja Eplik loovad fantaasiarohke suurlavastuse „Peer Gynt“

Ugala ja Vanemuise teatrite ning Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia koostöös valmib sügishooajal suurlavastus „Peer Gynt“, mille lavastaja on Karl Laumets, kunstnik Kristjan Suits ja muusikaline kujundaja Vaiko Eplik. Lavastuses põimitakse üheks tervikuks näidendi autori Henrik Ibseni pillav fantaasia ning tänapäeva folkloor, millest sünnib sürrealistlik kabaree. Sama loomingulise lavastusmeeskonna koostöös valmis tänavuaastane Vabariigi Presidendi aastapäeva kontsertlavastus „Igal linnul oma laul“.
 
Kahe teatri ja Viljandi kultuuriakadeemia koostöölavastuse trupis on 20 näitlejat – Martin Mill, Luule Komissarov, Aarne Soro ja Janek Vadi Ugala teatrist, Riho Kütsar Vanemuisest ning TÜ VKA teatrikunsti 14. lennu näitlejatudengid.
 
„Peer Gynt“ on norra näitekirjaniku Henrik Ibseni kõige helgem teos, mis ilmus esmakordselt trükis eesti keeles 1867. aastal ning selle värsstõlke autor oli Marie Under. Esmatrüki 150. aastapäevaks lõi üks hinnatumaid eesti luuletajaid Paul-Eerik Rummo teosest oma tõlkeversiooni, mis valmis Riina Hanso proosatõlke alusel. Karl Laumetsa lavastuses jõuab see uustõlge nüüd ka lavale.
 
Lavastaja Karl Laumets: „Olen väga õnnelik selle koostöö üle, kuna antavatest oludest on sündinud kooslus, mis rikastab ja toetab lavastuse kontseptsiooni. Peer Gynt on meie aja kangelane. Ta on noor. Ta on ilus. Ta on andekas. Ta tahab saada kuningaks, keisriks. Küsimusele: „Olla või mitte olla?“ vastab Peer Gynt: „Olla ise!“ Mida tähendab ise-olemine? Kuidas ühendada individualistliku maailma isekust kollektiivse mõtlemisega? Kuidas elada nii, et see oleks hea ja õige?“
 
Lavastus on pühendatud Ida Urbeli 120. sünniaastapäevale. Ida Urbel oli ballettmeister ja lavastaja, kelle loometee algas Ugala teatris ja saavutas meisterlikkuse legendaarsete lavastustega Vanemuises, millest üks märkimisväärsemaid oli „Peer Gynt“. Ida Urbeli elutöö lavastajana on aukartustäratav ja tema pärand Eesti tantsu- ja balletikunsti hindamatu.
 
Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas, kes on üks lavastuse algidee autoritest, kirjeldab Urbelit kui suurt loojat, kes oli pühendunud lavakunstile, ning kelle eredaim ja legendaarseim ballett „Peer Gynt“ oli murranguline nii lavastuslikult kui ka tantsutehniliselt. „See, et Karl Laumets toob lavale Ibseni „Peer Gynti“ pühendusega Ida Urbelile, on märgiline. Peer Gynt võtab endale lavastaja, mitte vastupidi. Looja valib talle omase tee, millist Peeri rada käia,“ sõnab Tommingas.
 
Koostöölavastus „Peer Gynt“ esietendub 7. novembril Ugala teatri suures saalis ning 12. novembril Vanemuise teatri väikeses majas. Sügishooajal jõuab lavastus ka Tallinnasse, etendudes 16. novembril Rahvusooperis Estonia.
 
Osta pilet Peer Gynt / Ugala teater - Esietendus Peer Gynt / Ugala teater - Esietendus Ugala Teater, suur saal, Viljandi, Vaksali 7, Eesti 9.90 - 18.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Peer Gynt / Ugala teater Peer Gynt / Ugala teater Ugala Teater, suur saal, Viljandi, Vaksali 7, Eesti 9.90 - 18.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Peer Gynt / Ugala teater - Vanemuine teater - külalisetendus Peer Gynt / Ugala teater - Vanemuine teater - külalisetendus Rahvusooper Estonia, Tallinn, Estonia pst. 4, Eesti 12.90 - 24.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Peer Gynt / Ugala teater Peer Gynt / Ugala teater Ugala Teater, suur saal, Viljandi, Vaksali 7, Eesti 9.90 - 18.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Peer Gynt / Ugala teater Peer Gynt / Ugala teater Ugala Teater, suur saal, Viljandi, Vaksali 7, Eesti 9.90 - 18.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!