Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Teatritoetus ja teatrite kinkepiletid

NUKU, Ugala, Endla, Von Krahli, VAT Teatri ja Vene Teatri piletid muutuvad kinkepiletiks, millega saab soetada sügishooaja etendustele pileteid. Juhul kui sa soovid enda piletisumma jätta teatrile toetuseks, siis jäta kinkepilet kasutamata või tavapilet ümber vahetamata, nii jääb sinu piletisumma teatrile.

VAT Teatris esietendub Pinteri 'Tumm teener'

Homme, 22. veebruaril, esietendub Rahvusraamatukogu Teatrisaalis VAT Teatri ja EMTA lavakunstikooli ühistööna valminud lavastus, legendaarse näitekirjaniku Harold Pinteri kirjutatud „Tumm teener”.

NUKU teatris esietendub noorte teatritegijate 'Tuulte pöörises'

August Kitzbergi „Tuulte pöörises” esietendub NUKU teatris pühapäeval, 16. veebruaril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 29. lennu kuue tudengi bakalaureuselavastusena. Sellega jätkub NUKU teatris noortele suunatud kodumaise kirjandusklassika tõlgenduste rida, millest eelmine oli Tammsaare „Noored hinged”.

Priit Pedajas toob Ugala suvelavastusena lavale Ene Mihkelsoni romaani 'Katkuhaud'

Juubelihooaja lõppvaatuseks läheb Ugala teater tagasi oma juurte juurde. Sel suvel esietendub Ugala kunagises kodus Koidu seltsimajas Ene Mihkelsoni „Katkuhaud“, mille toob lavale Priit Pedajas, kelle lavastajatee 41 aastat tagasi nendeltsamadelt lavalaudadelt algas.

Ugala põnevusdraama noortest metsavendadest naaseb suvel Kukenoosi küüni

Ugala teatri ajalooline metsavennadraama „Etturid“ kolib ka sel suvel teatrimaja seinte vahelt Järvamaale Vargamäe lähistel asuvasse Kukenoosi küüni. Eelmisel suvel vanas viljakuivatis etendunud „Etturid“ naaseb publiku tungival soovil veel kaheksal korral sellesse erilisse mängupaika. 

Krahv Luxemburg toob rahvusooperi lavale lusti ja romantikat

Täna, 24. jaanuaril esietendub rahvusooperis Estonia Franz Lehári operett „Krahv Luxemburg“, mille lavastajaks ja kunstnikuks on Thomas Mika. Esietendust dirigeerib Kaspar Mänd, peaosades säravad Reigo Tamm või Mati Turi, Helen Lokuta või Janne Ševtšenko, Heldur Harry Põlda või Jaak Jõekallas, René Soom või Mart Laur ning Elina Nechayeva või Kadri Kõrvek.

Endla Teatri Suures saalis esietendub mõrvakomöödia 'Hotell laibaga'7. märtsil 2020 esietendub Endla Teatri Suures saalis mõrvakomöödia „Hotell laibaga“, mille autoriteks on kaheksa tuntud saksa krimikirjanikku, kes selle mõrvakomöödia 2018. aasta suvel kaheksapäevases loomelaagris välja mõtlesid ja üheskoos kirja panid. Sama meetodiga on nad varem loonud kaks kriminaalromaani. 

Mõrvarite eneseabigrupi viis liiget – endine baaridaam Pretty (Carita Vaikjärv), koleeriline kokk Horst (Priit Loog), idealistlik Jayashree (Fatme Helge Leevald), koristamisraevus Ingolf (Tambet Seling) ja hajevil Tädike (Helene Vannari) – sööstavad oma elu suurimasse seiklusse. Nad avavad hotelli Õnnelik Viis, millele loodavad hotelliliidult saada viis tärni. Avamisärevusele lisab vürtsi tõsiasi, et hotelli esimesteks külastajateks on eneseabigrupi endine psühholoog (Kadri Rämmeld) ja tema abikaasa (Indrek Taalmaa), aga tõeliselt läheb olukord üle käte siis, kui tärnide arvu üle otsustava inspektori (Ireen Kennik) saabudes avastatakse fuajeest laip. Järgneb tempokas peitusemäng, kus igaüks on mõrvarina kahtluse all, kuid ühise eesmärgi nimel tuleb siiski kokku hoida! 

„Mulle tundub, et mõneks nädalaks oma loomingulised jõud ühendanud kaheksal krimikirjanikul on õnnestunud luua üsna teravmeelne näidend, kus huumor ja põnevus on heas vahekorras,“ räägib lavastaja Enn Keerd. „Sümpaatseks teeb selle loo ka asjaolu, et tegelaste tuumiku moodustavad sarimõrvarid osutuvad lähemal tutvumisel mitte kalestunud tapjateks, vaid toredateks ja südamlikeks inimesteks, kes on sunnitud pidama pidevat võitlust neid tapmiseni viinud emotsionaalsete häiretega. Kohtume nendega hetkel, kui teraapia on läbitud ja nad teevad julgeid tulevikuplaane, mille hulka kuulub ka ühine hotellipidamine. Kuid ka elul on omad plaanid ning ikka ja jälle satuvad meie kangelased olukordadesse, milles on nii kerge enese üle kontrolli kaotada ja jälle tapjaks saada.“ 

Mõrvakomöödia „Hotell laibaga“ tõlkija on Anne-Ly Sova, lavastaja Enn Keerd, kunstnik Liina Unt, valguskunstnik Margus Vaigur ja muusikaline kujundaja Feliks Kütt. Lavastuses mängivad Carita Vaikjärv, Fatme Helge Leevald, Helene Vannari, Ireen Kennik, Kadri Rämmeld, Indrek Taalmaa, Priit Loog ja Tambet Seling. 

Järgmised etendused toimuvad 11., 19. ja 24. märtsil, 3., 4., 9. ja 23. aprillil ning 21. ja 22. mail Endla Teatri Suures saalis. Külalisetendused toimuvad 20. aprillil Eesti Draamateatris, 27. aprillil Ugala Teatris, 4. mail Haapsalu Kultuurikeskuses ning 11. mail Paide Muusika- ja Teatrimajas.