Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Üleminekuaja inimesed / Люди перехода

L 4.4.2020 19:00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Hea klient!

 Seoses Eriolukorra kehtestamisega Eesti Vabariigis jäi ära Vaba Lava „Üleminekuaja inimesed“ ja „Lõhe“  etendused, millele kahjuks asenduskuupäevi ei leitud.

Teil on võimalus enda pilet vahetada „Pruugitud aeg. Punainimese lõpp“ etendusele 3.11 või 4.11, andke vahetuse soovist teada kuni 17.04.

Kõigile, kes vahetust ei soovinud, tehakse piletitele tagasiost. PDF-pilet omanikele kannab Piletilevi raha tagasi piletiostja kontole. 

Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunkides, v.a Circe-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt. 

Pileteid saab tagastada kuni 31.05.20.

Lavastaja: Mihhail Patlasov
Dramaturg: Alina Škljarskaja
Kunstnik: Alina Tihonova
Videokujundus: Mihhail Ivanov, Evi Pärn
Helikujundus: Daniil Koronkevitš
Valguskujundus: Priidu Adlas
 
Osades: Ingrid Margus, Dan Jeršov, Karl Andreas Kalmet, Liis Lindmaa, Gert Raudsep, Liina Tennosaar.
 
Mis on üleminek? Kes on üleminekuinimesed? Üleminekute või muutuste suhtes kõige tundlikumateks inimesteks peetakse kunstnikke. Seepärast esitasimegi küsimused just neile. Marc Shagallist kuni tänapäevani on kunstnike, nende tõeliste üleminekuinimeste looming ja lood avanud varjatud konflikte põlvkondade, rahvuste ja riikide vahel. Üleilmsed sotsiaalsed ja kultuurilised muutused ei seostu ainult poliitilise režiimi teisenemisega, vaid ka näiteks rändelainetega. Kunstnikud vastavad küsimustele iseenda, aja ja keskkonna kohta, milles nende looming sünnib või jääb sündimata. Need vastused jõuavad meieni ajas ja ruumis muutuvate isiklike lugude kaudu. Iga lugu määratleb üleminekut omal moel, iga uus koht võib anda loomingule uue suuna. Mille nimel maksab tänapäeval kunsti teha? Vastuseid on palju ning igas neis peegeldub kaasaja igapäev.
 
“Adusin, et elu ise lavastab kõige paradoksaalsemal, hirmsamal ja paremal moel. Sellest ajast tean, et dokumentaalne tekst vastab mu küsimustele palju paremini kui see, mida näitekirjanikud välja mõelda suudavad” (Mihhail Patlasov, 2020).
 
Lavastaja Mihhail Patlasov on rahvusliku teatripreemia „Kuldne Mask“ kahekordne laureaat ja Peterburi kõrgeima teatripreemia „Zolotoi sofit“ laureaat. Peterburi Aleksandriski teatri lavastaja.
 
Lavastus on koostatud vestlustest, milles osalesid: Ene-Liis Semper, Marko Mäetamm, Alexei Gordin, Raul Kurvitz, Olesja Katšanovskaja-Münd, Artemy Troitsky, Maria Bonchuk & Sergei Haragoriev, Dmitri Filiminov, Andrei Kedrin, Sergei Minin, Ingrid Margus ja Martin Saar, Bita Razavi, Edith Karlson, Darja Popolitova, Varvara & Mar, Dénes Farkas, Evi Pärn, Alina Tihhonova, Daniel Kolpaktši, Aleksander Openko, Eduard Zentsik. 
 
“Üleminekuaja inimesed” kuulub Vaba Lava 2020/2021 hooaja kuraatorprogrammi, mille teemaks on “Murranguaja inimesed”. Fookuses on aastad 1989–2019 ning Baltimaad ja nende lähinaabrid: Venemaa, Valgevene ja Ukraina. Kuraatoriks on leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius. 
 
Etendused eesti keeles venekeelsete subtiitritega.
 
Kestus: 1h 15 minutit.
 
Esietendus 29. jaanuaril 2020 Vaba Lava Narva teatrikeskuses.
 
Etendused: 26.02, 09.03, 10.03, 04.04 Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses.
 
Sündmused
Sündmusi ei leitud
Tagasiost Üleminekuaja inimesed / Люди перехода TagasiostTagasiostÜleminekuaja inimesed / Люди перехода Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Laadimine...
Lae uuesti