logo
Ostukorv: 0
logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Miksteater. MAESTRO

K 7.4.2021 19:00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Maestro
 
Maailmakuulus dirigent ja helilooja – Maestro – ning tema teener valmistuvad õhtuseks kontserdiks. Sel õhtul ei lähe aga kõik nii nagu tavaliselt. Lisaks muudele sekeldustele külastavad Maestrot aeg-ajalt tohutud peavaluhood. Need on nii piinavad, et viivad ta justkui teise maailma, kus reaalsus on pea peale pööratud. Maestro saab teada, et tal on ajukasvaja. Ning siis külastab Maestrot Surm, kes lubab tal siiski veel ühe kontserdi anda...
 
Olgugi, et lugu on ühe mehe meeleheitlikust võitlusest surmaga, ei ole see üdini traagiline ja masendusse laskuv, vaid pigem vastupidi: humoorikas ja lennukas, üllatusi ja ootamatuid pöördeid täis lavastus, kus vahelduvad reaalne elu ja äraspidine maailm, justkui Salvador Dali maal, milles on mingi reaalsuse nihestus, mingi kummalisuse atmosfäär. Lavastuse üheks märksõnaks on mängulisus. Kui Surm on kohal, siis pole aega mõelda ja lihtsalt Surmale silma vaadata, vaid tuleb tegutseda, olla loov, olla mänguline. Kui juba minna, siis mitte tingimata surmtõsiselt, vaid ikka mänguliselt.
 
Mis meist alles jääb, kui Surm kord meile järele tuleb? Kas me oleme selleks hetkeks üldse valmis? Mis variandid meil on, et Surma eest põgeneda? Kas kunstnik võib leida lunastuse läbi oma loomingu?
 
Autor-lavastaja Kaido Rannik
Kunstnik Triin Simson
Muusikaline kujundaja Mihkel Tomberg
Koreograaf Christin Taul
Valguskunstnik Mikk-Mait Kivi
Videokunstnik Carmen Seljamaa
Näitlejad: Karl Robert Saaremäe ja Karl Edgar Tammi
 
Esietendus 7. aprillil kell 19.00 2021 Kaja kultuurikeskuses.

 

Sündmused