logo
Ostukorv: 0
logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Riiklik akadeemiline Igor Moissejevi rahvatantsu ansambel / Государственный ансамбль народного танца Игоря Моисеева (24.09.20 ja 22.04.21 asendus)

P 1.5.2022 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Kallid sõbrad
 
Seoses maailmas toimuvaga pole kahjuks võimalik esitada Tallinnas 1. mail Igor Moissejevi ansambli kontserti „Maailma rahvaste tantsud“. See kontsert kindlasti toimub esimesel võimalikul ajal, kuid hetkel ei oska keegi ennustada, millal see juhtub. Eesti Balletiagentuur annab teada, et kontsert lükkub edasi määramata ajaks. Kõik ostetud piletid kehtivad ka uuel kuupäeval, kuid kuna uus kontserdi toimumise kuupäev pole veel teada on Teil võimalik oma pilet tagastada. Täname, et olete meiega!
Juhul kui soovite siiski oma piletid tagasi müüa, palume pdf-piletite tagasiostuks ühendust võtta Piletilevi kontoriga aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimuse number.
Müügipunktist ostetud piletid saab tagastada kõikides Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt.
 
Teie Eesti Balletiagentuur.

Riiklik Akadeemiline Igor Moissejevi Rahvatantsuansambel
MAAILMA RAHVASTE TANTSUD

2020. aastal sai Igor Moissejevi nimeline Riiklik Akadeemiline Rahvatantsuansambel 83-aastaseks. Selle kollektiivi ajaloos, mis loodi XX sajandi suurima koreograafi ja unikaalse rahvatantsukultuuri antoloogia looja Igor Moissejevi initsiatiivil, kordub kuldsete tähtedega kirjutatult sõna „esimene“.

●   Maailma esimene kutseline rahvatantsuansambel.
●   Maailma esimene rahvatantsuteater.
●   Maailma esimene kunstikollektiiv, kes on viinud ellu diplomaatilist missiooni rahvusvaheliste kultuurisidemete sisseseadmiseks kõigis maailmajagudes.

Esmaavastaja – see oli Igor Moissejevi loomingulise isiksuse määrav omadus, kui ta alustas Suure Teatri balletisolistina ja debüteeris samal laval, Venemaa pealaval, ka koreograaf-lavastajana. Austades igati suuri minevikutraditsioone, mis täiendasid tema interpreedi- ja lavastajakogemusi, püüdles Moissejev juba oma kunstnikutee esimestest sammudest peale ennenägematute horisontide ja käimata radade poole. Rajada teed tundmatusse aitasid tal vääramatu eneseharimise soov, absoluutne muusikaline kuulmine, kaasasündinud liikumistunnetus, ammendamatu uudsusjanu ning vaade elule kui suure looduse kingitusele.

Tema ettekujutused maailmakorraldusest olid laiemad sotsiaalsetest ja poliitilistest konstruktsioonidest, arusaamine inimesest vaba seisuslikest ja argistest erinevustest, loomingulisi püüdlusi ei ahistanud kitsad ambitsioonid. Oma loomingulist filosoofiat kui headuse ja loomise filosoofiat väljendas ta žanris, mille ta ise avastas ja kinnistas, – lavalise rahvatantsu žanris.

Folkloori kujundamine professionaalseks koreograafiliseks struktuuriks, mis paljuski tagab rahvaste rahvustraditsioonide säilitamise ja arengu, on ülemaailmse tähtsusega saavutus, ning Igor Moissejev oli esimene, kes selle saavutas. Moissejevit nimetati maailma Inimeseks, tema asutatud ansamblit aga hea tahte saadikuks.

Suure koreograafi pärand moodustab tõepoolest unikaalse kunstilise entsüklopeedia. Seda mitte ainult säilitatakse, vaid seda interpreteerib ja arendab aktiivselt maestro 1942. aastal asutatud maailma esimese rahvatantsukooli lõpetanud artistide ansambli uus põlvkond. Tänu nende oskustele ja loomingulisele entusiasmile jätkab Igor Moissejevi ja tema järgijate värvirikas ja elujaatav kunst oma võidukäiku üle kogu maailma, vaimustades ja hämmastades miljoneid tänulikke vaatajaid.

Ansambli esinemiskaardil on üle 70 riigi. Näiteks USAs, Prantsusmaal, Saksamaal ja Ungaris on Moissejevi ansambel esinenud igaühes 10–15 korda.


2011. aastal pälvis Igor Moissejevi Ballett Itaalias Anita Bucchi koreograafiapreemia.

Triumfaalsel tuuril Pariisis, 2011. aasta detsembris autasustas UNESCO ansamblit selle 75. aastapäeva puhul viie kontinendi medaliga.

Alates 2015. aastast on Igor Moissejevi Ballett Vene Föderatsiooni rahvaste kultuuripärandi eriti väärtuslik objekt – Venemaa rahvuslik vara.

2017. aastal toimus Venemaa Suure Teatri ajaloolisel laval galakontsert, mis oli pühendatud ansambli 80. aastapäevale.

Praegu juhib kollektiivi Igor Moissejevi õpilane, ansambli endine solist, Venemaa rahvakunstnik Jelena Štšerbakova. 2020. aasta külalisetendused korraldab Eesti Balletiagentuur.

* * *

Event: www.facebook.com/events/2191921557769499

Informatsioon: ballet@lime.ee / +372 5661 0811

Teatri kodulehekülg: www.moiseyev.ru

Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Riiklik akadeemiline Igor Moissejevi rahvatantsu ansambel / Государственный ансамбль народного танца Игоря Моисеева (24.09.20 ja 22.04.21 asendus) P 1.5.2022 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hinnainfo
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab üritus. Vaheaeg 30 minutit
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
21:30 Ürituse lõpp


ÜRITUSTE LISAINFO
• Vanusepiirangut ei ole
• Tasuta sissepääs kuni 4-aastastele sülelastele (ilma eraldi istekohata)
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
• Tellige kohvilaud ette: https://kontserdimaja.ee/telli-ette/ 

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
 

TÄHELEPANU ALEXELA KONTSERDIMAJA KÜLASTAJA!

Lähtuvalt Eesti Vabariigi Valituse poolt kehtestatud korraldusest, on alates 03.04.2022 maskikandmine soovituslik kõikidel siseruumides toimuvatel üritustel. Maskikohustuse soovitus rakendub kõigile, kes on vähemalt 12-aastased.

Uksed avatakse 1 tund enne ürituse algust.

Palume Teid turvalisuse eesmärgil kanda soovituslikult maski kogu ürituse jooksul.

Toimumiskoht
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
EESTI BALLETIAGENTUUR (Grand Art MTÜ)
Kentmanni 24-8 Tallinn 10116 Harjumaa
56610811
gala@lime.ee
reg.nr: 80380287
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Ballet Royal Gala (ballett/балет) Ballet Royal Gala (ballett/балет) Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 39.60 - 139.60
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud EIFMAN GALA (ballett / балет) PeatatudPeatatudEIFMAN GALA (ballett / балет) Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!