Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

PRUUGITUD AEG. PUNAINIMESE LÕPP.

E 16.3.2020 19:00 - T 17.3.2020 22:00
16.50 - 22.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Eesti inimeste tervise huvides ning seoses Vabariigi valitsuse poolt väljakuulutatud eriolukorraga jäävad ära kõik Vaba Lava planeeritud üritused alates 13.03.2020 kuni 01.05.2020.

Sel perioodil tühistatud Vaba Lava etenduste piletid ostetakse tagasi kuni 1.05.2020 või vahetatakse ümber mõnele teile sobivale hilisemale Vaba Lava etendusele. Uuendatud mängukava selgub 10. aprilliks.


LAVASTAJA: Nikita Kobelev (RU)
  • KUNSTNIK: Irina Korina (RU)
  • VIDEOKUNSTNIK: Elisabeth Keshisheva (RU)
  • VALGUSKUNSTNIK: Priidu Adlas

LAVAL
Kersti Kreismann
Klaudia Tiitsmaa
Laura Peterson
Simeoni Sundja

Lavastus “Pruugitud aeg. Punainimese lõpp” põhineb 2015. aastal Nobeli kirjandusauhinna pälvinud autori Svetlana Aleksijevitši samanimelisel romaanil.

“Nüüd tahan ma meenutada … Ma tahan mõista seda, mis sai üle elatud. Viimased nõukogude aastad … Mida ma mäletan? Häbitunne ei jätnud hetkekski maha.. Võib-olla viiekümne või saja aasta pärast kirjutatakse sellest meie elust, mida nimetati “eluks sotsialismi ajal”, objektiivselt. Ilma pisarate ja needusteta …
Väga hästi mäletan, kui jutajamiste ajaks pandi televiisor või raadio valjusti mängima. Terve teadus. Koputamine, pealtkuulamine – see oli igal pool, kogu ühiskonnas ülevalt alla välja… Säärane ühiskond võis püsida ainult hirmul.”

Mis on see, mis paneb kedagi kommunismi kui ideoloogia nimel võitlema? Mida tähendas elada totalitarismi ajastul? Kuidas tuldi toime inimeseks olemisega, säilitati usk ja lootus ajal, mil kommunistlik ideoloogia tungis sügavale igapäevaellu? Milline oli sovetlik elustiil ja inimeste eluolu?

Lavastus pöörab pilgu sovetlikku ajalukku, nõukogude režiimile ja 90-ndatele, mil toimus liidu lagunemine. Nobeli preemiaga pärjatud autori Svetlana Aleksijevitši teosel põhinev lavastus loob pildi päris inimeste kogemuste ja tagasivaadete kaudu nõukogude ja selle ajastu järgsest elust. Me oleme selleks nüüd valmis. Valmis tagasi vaatama, kõnelema. Või kas oleme?

Need on lood, mis tõenäoliselt käivitavad vaataja sees kogu tunnetespektri. Lood, mis oma olemuses on võimelised kutsuma esile muutusi meie enese elutunnetuses.

Etendused on eesti keeles venekeelsete subtiitritega.

“Pruugitud aeg. Punainimese lõpp” kuulub Vaba Lava 2020/2021 hooaja kuraatorprogrammi, mille teemaks on “Murranguaja inimesed”. Fookuses on aastad 1989–2019 ning Baltimaad ja nende lähinaabrid: Venemaa, Valgevene ja Ukraina. Kuraatoriks on leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius. 

Esietendus 8. veebruaril 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses.
Etendused: 12.02, 18.02, 19.02, 16.03, 17.03

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Sündmus on peatatud PRUUGITUD AEG. PUNAINIMESE LÕPP. PeatatudPeatatudPRUUGITUD AEG. PUNAINIMESE LÕPP. Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud PRUUGITUD AEG. PUNAINIMESE LÕPP. PeatatudPeatatudPRUUGITUD AEG. PUNAINIMESE LÕPP. Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Laadimine...
Lae uuesti