logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Krahv Luxemburg. F. Lehári operett

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
„Krahv Luxemburgi“ romantiline teema, hoogsat lavategevust pakkuv süžee ja värvikaid emotsioone kätkevad tegelased pakkusid heliloojale rikkalikult materjali kirjutada säravat muusikat. Nii sündiski ajatut meelelahutust ja romantikat pakkuv teos, mille esietendust 1909. aastal saatis rahvusvaheline menu.
 
Krahv Luxemburg
 
Franz Lehári operett

Alfred Maria Willneri ja Robert Bodansky libreto
Maailmaesietendus 12. novembril 1909 Theater an der Wienis
Esietendus Rahvusooperis Estonia 24. jaanuaril 2020
Kestus 2 h 10 min, üks vaheaeg
 
Franz Lehár kuulus koos Imre Kálmániga 20. sajandi alguse armastatumate operetihelioojate hulka. „Krahv Luxemburgi“ romantiline teema, hoogsat lavategevust pakkuv süžee ja värvikaid emotsioone kätkevad tegelased pakkusid heliloojale rikkalikult materjali, et kirjutada säravat muusikat. Nii sündiski ajatut meelelahutust ja romantikat pakkuv teos, mille esietendust 1909. aastal saatis rahvusvaheline menu. Haaravad valsi- ja polkameloodiad, mis vahelduvad kaunite ballaadidega, läksid publikule hinge ja tagasid operetile ainuüksi Viinis 300 etendust. Kaks aastat hiljem mängiti seda juba Buenos Aireses viies teatris korraga!
 
Vürst Basil Basilowitsch armastab lauljatar Angèle Didier’d, kuid ei saa temaga madala seisuse tõttu abielluda. Seepärast teeb ta pakkumise laostunud krahv Renéle (krahv Luxemburg) abielluda naisega, kelle nägu ta ei näe ning lahutada temast kolme kuu pärast. Nõnda saaks Angèle tiitli ja vürst võiks temaga abielluda. Tehingu eest pakub ta krahvile pool miljonit franki. Pulmade ajal lahutab krahvi ja tema müstilist pruuti sirm, kuid hiljem kohtuvad nad taas ja armuvad. Teadmata, et nad juba on abielus, usuvad mõlemad, et nende suhtel ei oleks tulevikku. Kuid nagu operetis ikka, saabub õnnelik lõpp ka kõige keerulisemates oludes!
 
Dirigendid: Kaspar Mänd, Risto Joost
Lavastaja ja kunstnik: Thomas Mika
Valguskunstnik: Steen Bjarke
Balleti koreograaf: Marina Kesler
Lavastuse koreograaf: Hedi Pundonen
Tõlkija: Piret Pääsuke
Laulutekstide toimetaja: Mart Sander
Peaosades:
René, Luxemburgi krahv: Reigo Tamm või Mati Turi
Armand Brissard: Heldur Harry Põlda või Jaak Jõekallas
Vürst Basil Basilowitsch: René Soom või Mart Laur
Angèle Didier, lauljanna: Helen Lokuta või Janne Ševtšenko
Juliette Vermont: Kadri Nirgi, Elina Nechayeva või Kadri Kõrvek
Krahvinna Stasa Kokozow: Juuli Lill või Aule Urb

  Üritused

  Üritusi ei leitud
  Laadimine...
  Lae uuesti
  Sinu otsing ei andnud tulemust.
  Laadimine...
  Lae uuesti