Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Täna esietendub teater Must Kast tempokas koguperelavastus''Mowgli''

Loomariigi kardetumate esindajate - karu Baloo, panter Bagheera ja mao Kaa seltskonnas viib tee poissi ühest unustamatust seiklusest teise. Kas väikesest paljast konnapojast on vastast võimsale kaslasele?

Viinistul esietendub suvelavastus ''Gulliveri reisid''

1. juulil esietendub Viinistu katlamajas NUKU teatri suvelavastus „Gulliveri reisid”. Suve suurim koguperelavastus on mõeldud kõigile alates 7. eluaastast ning selle lavastab Taavi Tõnisson.

Kõrboja naised naasevad taas Vargamäele

Ugala suur vabaõhulavastus „Kõrboja perenaine", mida on mängitud Vargamäe muuseumi väljadel kahel järjestikusel suvel välja müüdud saalidele, jõuab ka kolmandal suvel publiku ette.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Zagorskaya WONDERLAND tuleb taas!


4. jaanuaril etendub  Tallinnas  Vaba Lava väikeses saalis Peterburi Riikliku Teatriakadeemia lavastajatudengi, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia lavastaja-näitleja eriala lõpetanud Dajana Zagorskaja diplomilavastus "WONDERLAND".  


Lavastuse  vundamendiks on teosed L.Carrolli „Alice Imedemaal” ja A.Puškini „Pidu katku ajal”. Lisaks näitlejate isiklikud elulood, arvamused, mõtted, mis tulid vestlustest või kirjutatud esseedest.  See on lugu  usust ja selle puudumisest, eneseotsingutest ja võimaluste leidmisest. 

Inimene on patune, vaatamata oma soole. See, mis meiega tegelikult elus juhtub ei ole midagi muud kui meie endi valik. Meie ise valime ja määrame enda tee, mille kaudu elus liigume. Just noored on need kes loovad meie riiki, meie Wonderlandi. Ja on see päriselt ime, mis toob rõõmu või on see rõve ja räpane koht... Kas tahame elus näha armastust või pornot? Seda otsustame meie ise – inimesed, eelkõige noored,  kelle käes ja võimuses on Imedemaa loomise võimalus.

“Minu endine kursusejuht Kalju Komissarov ja praegune, Lev Erenburg, on sarnased nii välimuse kui teatrisse ja ellu suhtumise poolest. Ma ütleks, et nende põhierinevus tuleneb kultuurist ja kontekstist. Õppimine Venemaa teatrikoolis sellise lavastaja käe all nagu Lev Erenburg on kindlasti laiendanud minu silmaringi ning andnud teistsuguseid erialaseid teadmisi, mida ma saan oma lavastajatöös pärast rakendada. Kalju Komissarov rääkis meile, et kasutage kõiki võimalusi õppimiseks - ärge jääge kunagi seisma. Proovin seda põhimõtet järgida ning seetõttu on minul väga uhke tunne, et ma saan areneda just Lev Erenburgi käe all”, - Dajana Zagorskaja.Lavastaja: Dayana Zagorskaya
Osades: Karin Lamson, Märten Matsu (Rakvere teater) , Karl Robert Saaremäe, Grete Jürgenson (Rakvere teater) , Jaune Kimmel (Rakvere teater), Tanel Ting, Martin Tikk, Stella Kruusamägi, Carl Heinrich Pruun (TÜVKA).
Koreograafia: Karl Kask, Stella Kruusamägi
Valguskujundus: Jari Matsi
Helikujundus: Vootele Ruusmaa
Heli: Robert Suun

Lavastuses kasutatakse nii eesti kui vene keelt. Kestus 90 min, ilma vaheajata.
Esietendus 07.02.2017 Viljandis, Valge ateljees.