Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Täna esietendub teater Must Kast tempokas koguperelavastus''Mowgli''

Loomariigi kardetumate esindajate - karu Baloo, panter Bagheera ja mao Kaa seltskonnas viib tee poissi ühest unustamatust seiklusest teise. Kas väikesest paljast konnapojast on vastast võimsale kaslasele?

Kõrboja naised naasevad taas Vargamäele

Ugala suur vabaõhulavastus „Kõrboja perenaine", mida on mängitud Vargamäe muuseumi väljadel kahel järjestikusel suvel välja müüdud saalidele, jõuab ka kolmandal suvel publiku ette.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Viinistul esietendub suvelavastus ''Gulliveri reisid''

1. juulil esietendub Viinistu katlamajas NUKU teatri suvelavastus „Gulliveri reisid”. Suve suurim koguperelavastus on mõeldud kõigile alates 7. eluaastast ning selle lavastab Taavi Tõnisson.

Lavastuse olulisimaks liiniks on meresõitja Lemuel Gulliveri seiklusrikas eneseavastamise lugu. Ta on mees, kellele tundub, et tema elu on kasutult elatud, kui ta ei saada korda midagi „suurt”. Pärast mitmeaastast merel olekut naaseb haige ja meeltesegaduses Gulliver koju abikaasa ja laste juurde, kes mõistavad, et isa on läbi elanud midagi erilist. Pere abiga meenuvad Gulliverile detailid tema teekonnast. Meenutusest saab mäng ja publiku ees rullub lahti Gulliveri ootamatusi täis jaht oma unistuste täitmise nimel.

„Olla kuulus, omada monu­­­­­­men­­­ti – seda tänapäevalgi tajutavat survet tunneb ka Gulliver,” sõnastab lavastaja peategelase soove ja unistusi. „Olla nagu Gulliver – see tähendab hüpata, pea ees, tundmatusse ja saada teada midagi maailma kohta ja võib-olla midagi ka iseenda kohta,” ütleb Tõnisson. „Teatril on võime inimest mõjutada emotsionaalsel ja intellektuaalsel tasandil, anda lootust ja lohutust. Arvan, et „Gulliveri reisides” on palju äratundmist ja avastamist väärivat nii lapsele, noorele vaatajale kui ka täiskasvanule,” täiendab lavastaja.Lavastuses satub Gulliver, keda kehastab Anti Kobin, sõjakate liliputtide keisririiki ning keevaliste hiiglaste kuningakotta. Viinistu katlamajas saavad need fantastilised tegelased kuju erinevas mõõdus nukkude ja maskide abil. „Nukke on meil palju – alustades kahesajast haprast liliputlasest ja lõpetades 7-meetrise Gulliveriga, lisaks kamp rasvunud hiiglasi ja mõned hiidherilased, kirjeldab lavastuse kunstnik Marion Undusk Viinistu katlamaja lavale loodut. Katlamaja lava on kunstniku jaoks põnev väljakutse. „See on esmapilgul hiigelsuur ja mitte just kõige hubasem, aga tohutu potentsiaaliga. Püüdsime Taaviga selle iseloomulikku ajast näritud välimust maksimaalselt ära kasutada, kommenteerib Undusk.


Lavastuses mängivad veel NUKU teatri näitlejad Lee Trei, Laura Nõlvak, Tiina Tõnis, Andres Roosileht ja Karl Sakrits ning TÜ VKA teatrikunsti 12. lennu üliõpilased Loviise Kapper, Elena Koit, Grete Konksi, Silva Pijon, Kristjan Poom ja Hans Kristian Õis.

Muusikalise kujunduse loob helilooja Liina Sumera, valguskunstnik on Priidu Adlas ning koreograafia seab Olga Privis. Etendusi antakse 1.–15. juulini ja 24.–30. augustini siseruumis, Viinistu katlamajas. Nädala sees algab etendus kell 19, nädalavahetustel kell 16, publikut toovad kohale teatribussid Tallinnast, Tartust ja Pärnust.