Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Suvelavastuse 'Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola' 2019. aasta piletid nüüd müügil

Koidula aias etenduvat õpetlikku lustimängu mängitakse kolmandat ja sedakorda ka viimast suve. Ja kui eelnevad aastad on meile midagi õpetanud, siis seda, et huvilistel maksab piletite hankimisega kiirustada.

Ugalas esietendub Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile pühendatud 'Meistrite liiga'

Ugalas jõuab sel laupäeval, 17. novembril publiku ette eluline komöödia „Meistrite liiga“, mille hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk kirjutas just peaosatäitjatele, Ugala teatri vanameistritele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile. Lisaks neile astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold.

Endla Teatris esietendub Marius von Mayenburgi ''Märter''

13. oktoobril esietendub Endla Teatri Küünis Marius von Mayenburgi draama „Märter“, mille lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja on Ervin Õunapuu. Lõbusast pahaendeliseks arenev lavastus uurib, kui kaugele ulatub meie tolerants kokkupuutel ekstremismiga.

Nowy Teatri (Varssavi) lavastus viipekeeltes: ''One Gesture / Üks viibe'' Kanuti Gildi SAALis

“Üks viibe” on viipekeelele keskenduv lavastus. See on lavastus maailmaga suhtlemisest – suhtlemisest kuuljate maailma ja selle teise, kurtide, maailmaga. Kuidas toimib kommunikatsioon? Kuidas tekivad, kantakse edasi ning töödeldakse teadmisi, emotsioone ja kultuuri, üldisemalt. Kui keel on ainus reaalsus, millele meil on ligipääs (“Minu keele piirid on ühtlasi ka minu maailma piirid", ütles kunagi Ludwig Wittgenstein), siis mida võiksime õppida kurtide keelelt. Millised kogemused suhtlemisel on universaalsed ja millised ainuomased vaid viipekeelele? Kuidas on kujunenud nii, et ühelgi minu sõbral ei ole ühtegi kurti sõpra?

NUKU teatris algasid jõululavastuse 'Elias maa pealt' proovid

Eile, 4. oktoobril algasid NUKU teatris jõululavastuse „Elias maa pealt” proovid. Tegemist on eesti ühe omanäolisema noore lavastaja Helen Rekkori esimese tööga NUKU teatris.

Ugalas esietenduv tavapäratu armastuslugu laseb näitlejatel särada

Ugala teatri 99. hooaja teise uuslavastusena jõuab laupäeval, 6. oktoobril publiku ette briti näitekirjaniku Nick Payne’i auhinnatud draama „Tähtede seis“, mille keskmes on kahe inimese, Marianne ja Rolandi, suhete-tulevärk.

NUKU teatri uuslavastust „Vari” mängitakse kahes keeles

7. oktoobril esietendub NUKU teatris Hans Christian Anderseni muinasjutul põhinev varjuteatrilavastus „Vari”. Lavastust mängitakse kahes keeles: eestikeelseid etendusi annab Leino Rei, venekeelseid Jevgeni Moissejenko.

Selgus Vaba Lava 2018/19 hooaja kuraatoriprogramm

19. septembril, Vaba Lava 4. sünnipäeval, kuulutati välja teatrikeskuse 2018/19 hooaja kuraatoriprogramm ning tutvustati peatselt avatava Narva teatrikeskuse kontseptsiooni ja avamisnädala programmi. Uue kuraatoriprogrammi lavastusprojektid on välja valinud Vaba Lava kuraatorid José Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaalt. Konsultandiks oli Vaba Lava teatrikeskuse juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Vanemuise teater avas laupäeval 149. hooaja

Laupäeval, 1. septembril avas Vanemuise teater oma 149. hooaja etendusega "Mees, kes teadis ussisõnu". Alanud hooajal tuuakse Vanemuises välja 15 uuslavastust – 8 draamalavastust, 4 tantsulavastust, 2 muusikalavastust ning 1 lastelavastus. 

 

Uuel hooajal tähistame Vanemuise balleti 80. sünnipäeva. Vanemuise suures majas esietendub 20.09 Sergei Prokofjevi ballet “Romeo ja Julia”, mille koreograaf ja lavastaja on Tšehhi Rahvusballeti endine kunstiline juht Petr Zuska. 3.03 toimub Vanemuise balleti juubeligala, kus tulevad esitusele numbrid Vanemuise balletiajaloo olulise tähendusega lavastustest ning publiku südameid võitnud lemmikud eelmistest hooaegadest. Gala kunstiline juht on Mare Tommingas. 6.04 näeb suures majas taas Mai Murdmaa Gabriel Garcia Marquezi loomingust inspireeritud tantsulavastust “Armastuse tango ehk aegade lõpus". Päris hooaja lõpus 6.06 esietendub juba kuulsa tandemi - Katrin Pärna ja Janek Savolaineni – lavastus “Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast“ (lavastaja Janek Savolainen), millega tähistame Vanemuise kauaaegse tantsija Aivar Kallaste 60. sünnipäeva.

Draamažanri esimene esietendus on 6.10 Vanemuise väikeses majas, kus vaatajate ette jõuab Moisés Kaufmani “Kolmkümmend kolm variatsiooni”, lavastajaks Heiti Pakk, peaosatäitja Guido Kangur külalisena Eesti Draamateatrist. 3.11 esietendub sealsamas Sam Holcrofti komöödia “Elamise reeglid”, mille lavastab Tiit Palu. Sügisesse jääb ka Eesti näitekirjaniku Martin Alguse draama „Midagi tõelist“. Andres Noormetsa lavastus esietendub 10.11 Sadamateatris. Uuel aastal lisanduvad draamarepertuaari veel Tanel Jonase lavastus Henning Mankelli “Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal” (esietendus 19.01 väikeses majas); Ingmar Bergmani “Persona” (esietendus 26.01, väikeses majas), mille lavastaja on Ain Mäeots ning Bertolt Brechti “Kaukaasia kriidiring” (lavastaja Tiit Palu, esietendus 23.02 suures majas). 20.04 väikeses majas esietenduvat Eugene O’Neilli perekonnadraamat “Pikk päevatee kaob öösse” tuleb lavastama Üllar Saaremäe. Draamahooaja viimane esietendus on 27.04, kui Sadamateatri lavale jõuab Moliére’i “Naiste kool”, lavastaja Priit Strandberg.
 
Muusikalavastustest esietendub 24.11 Vanemuise suures majas kõikide Disney filmide austajate rõõmuks koguperemuusikal “Kaunitar ja koletis”, milles rohkelt tantsu- ja laulunumbreid ning fantaasiaküllaseid tegelasi. Muusikali lavastab vanameister Georg Malvius. 16.03 jõuab väikeses majas esietenduseni Robert Annuse lavastatud Puccini ooper „Madama Butterfly“. Lavastuse muusikajuht on Paul Mägi.
 
Uus lastelavastus 149. hooajal on Jaan Rannapi ja Avo Paistiku loomingu põhjal valmiv“Klaabu”, mille toob koos Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilastega Teatri Kodus lavale Janek Savolainen. 
 
Jätkame Vanemuise Sümfooniaorkestri traditsiooniliste kontsertidega: avakontsert 14.09,advendikontsert 16.12 Tartu Jaani kirikus; jaanuaris muusikalisõpradele üle Eesti  –„Memory 2019“ (9.-27.01) ja ooperigurmaanidele „Ooperigala“ (31.01); hooaja lõppkontsert 10.05 ja last but not least paljude – 29.07 sümfooniaorkestri vabaõhukontsertTartus, Kassitoome orus.
 
Läbi hooaja jõuab Vanemuine erinevatesse mängupaikadesse nii Eestis kui välismaal. Kõige kaugem reis viib New Yorki ja Washingtoni, kus draamatrupp esitab eesti kogukonnale lavastusi “Põlenud mägi” ja “Punamütsike”. Draamat “Teineteiseta” mängitakse 18. ja 19.09 teatris NO99 ning 20.09 Rakvere teatris, draamat „Hedda Gabler“ näeb 1.10 Ugala teatris. Rahvusooperisse Estonia jõuavad hooaja jooksul ballett “Romeo ja Julia” (16.10), lasteooper “Guugelmuugelpunktkomm” (11.02), ooper “Rehepapp” (8.04) ning gala „Vanemuise ballett 80!“ (25.03), mis etendub veel ka Ugala teatris (18.04).
11.01 esietendub ka Tallinnas Alexela Kontserdimajas muusikal “Kaunitar ja koletis” ning läbi hooaja toimuvad samas eelmise hooaja menuki, muusikali “Hüljatud” etendused.