Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Täna esietendub teater Must Kast tempokas koguperelavastus''Mowgli''

Loomariigi kardetumate esindajate - karu Baloo, panter Bagheera ja mao Kaa seltskonnas viib tee poissi ühest unustamatust seiklusest teise. Kas väikesest paljast konnapojast on vastast võimsale kaslasele?

Viinistul esietendub suvelavastus ''Gulliveri reisid''

1. juulil esietendub Viinistu katlamajas NUKU teatri suvelavastus „Gulliveri reisid”. Suve suurim koguperelavastus on mõeldud kõigile alates 7. eluaastast ning selle lavastab Taavi Tõnisson.

Kõrboja naised naasevad taas Vargamäele

Ugala suur vabaõhulavastus „Kõrboja perenaine", mida on mängitud Vargamäe muuseumi väljadel kahel järjestikusel suvel välja müüdud saalidele, jõuab ka kolmandal suvel publiku ette.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Vaba Lava teatrikeskust külastas rekordarv inimesi

2017/2018 hooaeg oli Vaba Lava külastajate poolest rekordiline – kokku külastas Tallinna teatrikeskust 70 685 inimest, mis on 12 079 inimest enam kui möödunud hooajal. 

Publiku ette jõudis 49 lavastust ja anti 135 etendust, mille korraldamise taga oli 31 erinevat kodu- ja välismaist teatritruppi. Erinevaid kultuurisündmusi oli kokku 320.
Vabas Lavas andsid etendusi nii gastrollide kui festivalide raames trupid Prantsusmaalt, Belgiast, Jaapanist, Soomest ja Venemaalt. Lisaks toimusid Vabas Lavas erinevad kontserdid, muusikafestivalid nagu Jazzkaar ja Tallinn Music Week, konverentsid, näitused jmt.
Populaarsemateks teatrilavastusteks külastatavuse poolest osutusid möödunud hooajal Vaba Lava kuraatoriprogrammi lavastus “Enne meid oli veeuputus” (lavastajad Jaak Kilmi ja Kiur Aarma), mis sündis koostöös NUKU teatriga EV100 teatrisarja “Sajandi lugu” raames. Samuti olid populaarsed noortelavastus “Kõik normaalsed inimesed - KNI” (lavastaja Tamur Tohver), mis on Vaba Lava koostöölavastus Vaba Lava asutajaliikme Polygon teatriga ning kuraatoriprogrammi kuuluv lavastus “(Teisitimõtleja)” (autor-lavastaja Andri Luup).
Mängukordade arvult tõusid esile “Enne meid oli veeuputus”, “(Teisitimõtleja)” ja Vaba Lava asutajaliikme teatriühenduse R.A.A.A.M. lavastus “Hullumeelse päevik” (lavastaja Madis Kalmet).

2018. aastal jagus Vabale Lavale ka Teatriliidu preemiaid 2017. aasta tegevuse eest: sõnalavastuse muusikalise kujunduse ja originaalmuusika auhinna sai Aleksandr Žedeljov originaalmuusika eest lavastusele „IDEM“ (Vaba Lava ja Vene Teatri koostöölavastus) ning Ants Lauteri nimelise lavastajaauhinna sai Helen Rekkor, kes on toonud Vabal Laval välja mitmeid uuslavastusi.

2017/18 hooajal algasid ka Vaba Lava Narva teatrikeskuse ehitustööd endises Baltijetsi tehases (aadress Linda 2, Narva). Vaba Lava Narva teatrikeskusesse tuleb blackbox-tüüpi teatrisaal (370 m2), stuudio (136 m2), publikuala koos galeriiga, restoran ja teatri abiruumid. 

Vaba Lava juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv: “Ülimalt hea meel on tõdeda, et Vaba Lava Tallinna teatrikeskus Telliskivi loomelinnakus on saanud populaarseks tõmbekeskuseks nii külastajatele kui ka kultuurikorraldajatele – möödunud hooaja rekordiline külastajate arv on tõesti tähelepanuväärne. Loodame, et 1. detsembril 2018 avatav Vaba Lava Narva teatrikeskus avab uued perspektiivid nii eesti kultuurikorraldajatele kui Ida-Virumaa publikule. Oleme tänulikud külastajatele, korraldajatele ja koostööpartneritele ning ootame Teid tagasi nii Tallinna teatrimajja kui peagi avatavasse uude teatrikeskusse Narvas!” 

Vaba Lava 2017/18 hooaja kuraatoriprogramm oli prantsuse fookusega ja keskendus teemadele nagu “Big Data” (andmete üleküllus) ja “Post-truth” (tõejärgsus). Lavastusprojektid valisid välja Vaba Lava 2017-2019 hooaegade kuraatorid José Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaalt. Konsultandiks oli Vaba Lava teatrikeskuse juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv. EV 100 teatriprojekti lavastuse valisid välja kuraatorid koostöös Vaba Lava tegevjuhi Kristiina Reidolvi ja NUKU teatri esindajate Mirko Rajase ja Joonas Tartuga.

Vaba Lava 2017/18 hooaja kuraatoriprogrammis esietendusid Alexandre Zeffi “BIG DATA” (Prantsusmaa), Andri Luubi “(Teisitimõtleja)”, Rainer Sarneti “Öö lõpp”, Jaak Kilmi ja Kiur Aarma “Enne meid oli veeuputus” (EV100 teatriprogramm “Sajandi lugu” koos NUKU teatriga) ja Armel Rousseli „Kevadine ärkamine“ (Belgia/Prantsusmaa).

2018/19 hooajal avab Vaba Lava Narva teatrikeskuse ning toob publikuni mitmeid uusi ja põnevaid koostööprojekte nii Eestist kui välismaalt. Uue hooaja avapauguks on septembris toimuv etenduskunstide hackathon Telliskivi loomelinnakus, kus eesti ja välismaised trupid katsetavad uusi etenduskunstide vorme ja presenteerivad neid avalikkusele.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii Tallinna ja Narva teatrihoonete kui erinevate tugiteenuste näol ning arendada rahvusvahelist koostööd. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele. Vaba Lava suurtoetaja on telekommunikatsioonifirma Elisa.