Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Ugala menulavastusele ''Meeste kodu'' pandi 100. etendusega pöörane punkt

Endlas esietendub romantiline komöödia ''Tantsutund''

„See on kahe inimese üksildusest väljakasvamise lugu, mida ilmestab soe ja peen huumor. Tõeliselt liigutav inimesi väärtustav tekst, mis läheb hinge,“ räägib lavastaja Enn Keerd

Ugalas jõuab lavale seiklusi ja maagiat tulvil lastelavastus ''Tuul kuu pealt''

Ugala teatris esietendus reedel, 6. aprillil lastelavastus „Tuul kuu pealt“. Fantaasiarikka ja seiklusliku loo kahe õe imepärastest seiklustest toob lavale Marika Palm. Eric Linklateri romaanil põhinevas lavastuses kasutatakse maagiat ja tuleb ette hulgaliselt äpardusi.

NUKU teatris esietendub lavastus pimedusest ja öös olemisest

29. aprillil esietendub NUKU teatris lavastus „(p)ÖÖ”, mille lavastajad on Tiina Mölder ja Christin Taul.

Rahvusooper Estonia alustas sügisel algava 113. hooaja piletimüüki.

Teatri 2018/2019 hooaeg algab 14. augustil Jerry Bocki menumuusikali "Viiuldaja katusel" etendustega. Traditsiooniline "Vana Tallinn Gala" toob rahvusooperi solistid, koori ja orkestri koos mitmete tuntud külalissolistidega 24. augustil Tartu ja 25. augustil Tallinna publiku ette.

Sel suvel etendub August Gailiti romaanil põhinev romantiline värskeõhulavastus ''Toomas Nipernaadi''

Vaieldamatult ühele tähtsamale romaanile eesti kultuuriloos on dramatiseeringu valmistanud Ott Kilusk, kes on lähtunud peamiselt neljast novellist: “Toomas Nipernaadi”, „Pärlipüüdja”, „Kaks svidrilindu paabukest” ja „Seeba kuninganna”. Kilusk võitis möödunud aastal Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistluse peapreemia näidendiga “Kirvetüü” ja Kultuurkapitali Pärnumaa Kultuuripärli aastapreemia.

Opereti ''Viini veri'' uue hooaja etendused nüüd müügil

Tänu publiku suurele huvile on alates tänasest müügil Johann Straussi opereti “Viini veri” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad 22. septembrist 15. detsembrini 2018 Vanemuise suures majas.

Toimuvad „Et sa kaotaksid kõik“ viimased etendused

29. märtsil, 14. aprillil ja 11. mail toimuvad „Et sa kaotaksid kõik“ (lavastaja Jaanika Juhanson) viimased etendused. Esialgu planeeritud 21. juuli etendus asendatakse „Peaaegu armastus“ etendusega ning 5. augusti etendus „Vedelvorsti“ etendusega. Piletid ostetakse tagasi või vahetatakse ümber.

Tallinnas etendub tunnustatud Jaapani lavastaja Un Yamada lavastus ''one piece''.

Vaba Lava teatrikeskus korraldab koostöös lavastaja-koreograaf Teet Kasega mai alguses juba teist korda Jaapani Kuldset Nädalat. Sel korral saab Vabal Laval näha Jaapanist pärit tantsija/koreograafi Un Yamada meeldejäävat ning liigutavat täispikka tantsulavastust “one◆piece”, läbi mille tõlgendab autor publikule Tokyo linnaelu. Etendused toimuvad 8. ja 9. mail kell 19:00 Tallinnas, Vaba Lava teatrikeskuses Telliskivi Loomelinnakus.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Muusikali “Mamma Mia!” uus hooaeg nüüd müügil!

Alates tänasest on müügil muusikali “Mamma Mia!” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Tartus alates 30. septembrist, külalisetendused Tallinnas Nordea Kontserdimajas – 11. ja 12. novembril, 6. ja 7. jaanuaril, 7. ja 8. aprillil.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Ugala menulavastusele ''Meeste kodu'' pandi 100. etendusega pöörane punkt

Reedel, 6. oktoobril jõudis viimast korda lavale Ugala teatri legendaarne komöödia „Meeste kodu“ , mis on naerutanud teatripublikut juba 6 aastat. Selle aja jooksul anti ühtekokku 100 etendust, mida käis vaatamas 46 086 inimest.

Lavastus, mis räägib neljast eluga puntras olevast mehest, kes püüavad leida oma kohta elus, leidis pärast esietendust 4. veebruaril 2011 kiirelt tee publiku südamesse. Ja populaarsus ei näidanud langemise märke kuni viimase etenduseni välja. Vapper nelik jõudis 6 aasta jooksul pea kõikjale üle Eesti – Orissaarest Arukülani, Estonia suurest saalist Rannu väikese lavani. Täissaalidele mängiti nii tuhat vaatajat mahutavas teatrisaalis kui ka alla saja inimese mahutavas seltsimajas. Eestis on raske leida lavastust, mis sellist menu oleks nautinud – keskmiselt viibis igal etendusel 461 inimest.

Keskeakriisis meestest kõnelevas Andres Noormetsa lavastuses said kokku näitlejad, kes muidu kunagi laval ei kohtu. Neli koolivenda lavakunstikooli 16. lennust – Riho Kütsar, Indrek Sammul, Ago Anderson ja Mait Malmsten – läksid pärast kooli lõppu tööle eri teatritesse ning „Meeste kodu“ oli esimene lavastus, kus pärast kooli lõppu taas kokku saadi.

Viimasel etendusel mahutati Ugala teatri suurde saali publiku soovile vastu tulles nii palju lisatoole kui võimalik. Lõpuetendus, mis venis kaugelt pikemaks, kui keegi oleks oodanud, naerutas lisaks tavapärastele naljadele ka rohkete üllatuste ja puäntidega, millega näitlejad üksteist üle trumbata proovisid. Loomulikult ei saanud lõppsõna ütlemata jätta lavastaja Andres Noormets, kes lavastuse finaalis üllatuslikult üles astus ning Carmeni-nimelise muusana meeste ette ilmus.

Etenduse lõppedes otsustasid näitlejad lavastajale tagastada dressipüksid, mille Noormets oli enne esietendust Ago Andersonile kostüümiks laenanud. Püksid on küll saja mängukorra järel vaid niitidega koos püsimas ja meenutavad pükse vaid nime poolest. Samuti kingiti lavastajale suur tühi seinamaal, mis lavakujunduse osana on sada korda publiku ees olnud. Publiku naeru saatel loositi välja ka uus omanik lavastuses kõrvalosa teinud stressijänesele, mis saalist endale uue omaniku leidis.

Kogu õhtu päädis sellega, et lavale saabus Ugala teatri loominguline juht Ott Aardam motoriseeritud kahveltõstukiga, mille abil transporditi lavale preemia päevakangelastele: riita laotud Valmiermuiža kvaliteetõlu ja pitsa. Ühtlasi andis Aardam üle nimelise graveeritud prožektori legendaarsele Ugala teatri valgusmeistrile Evald Laurile, kelle 36 aasta pikkuse teatrikarjääri viimaseks tööks valgustajana lavastus „Meeste kodu“ jäi.