Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Ugala menulavastusele ''Meeste kodu'' pandi 100. etendusega pöörane punkt

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Ugala menulavastusele ''Meeste kodu'' pandi 100. etendusega pöörane punkt

Reedel, 6. oktoobril jõudis viimast korda lavale Ugala teatri legendaarne komöödia „Meeste kodu“ , mis on naerutanud teatripublikut juba 6 aastat. Selle aja jooksul anti ühtekokku 100 etendust, mida käis vaatamas 46 086 inimest.

Lavastus, mis räägib neljast eluga puntras olevast mehest, kes püüavad leida oma kohta elus, leidis pärast esietendust 4. veebruaril 2011 kiirelt tee publiku südamesse. Ja populaarsus ei näidanud langemise märke kuni viimase etenduseni välja. Vapper nelik jõudis 6 aasta jooksul pea kõikjale üle Eesti – Orissaarest Arukülani, Estonia suurest saalist Rannu väikese lavani. Täissaalidele mängiti nii tuhat vaatajat mahutavas teatrisaalis kui ka alla saja inimese mahutavas seltsimajas. Eestis on raske leida lavastust, mis sellist menu oleks nautinud – keskmiselt viibis igal etendusel 461 inimest.

Keskeakriisis meestest kõnelevas Andres Noormetsa lavastuses said kokku näitlejad, kes muidu kunagi laval ei kohtu. Neli koolivenda lavakunstikooli 16. lennust – Riho Kütsar, Indrek Sammul, Ago Anderson ja Mait Malmsten – läksid pärast kooli lõppu tööle eri teatritesse ning „Meeste kodu“ oli esimene lavastus, kus pärast kooli lõppu taas kokku saadi.

Viimasel etendusel mahutati Ugala teatri suurde saali publiku soovile vastu tulles nii palju lisatoole kui võimalik. Lõpuetendus, mis venis kaugelt pikemaks, kui keegi oleks oodanud, naerutas lisaks tavapärastele naljadele ka rohkete üllatuste ja puäntidega, millega näitlejad üksteist üle trumbata proovisid. Loomulikult ei saanud lõppsõna ütlemata jätta lavastaja Andres Noormets, kes lavastuse finaalis üllatuslikult üles astus ning Carmeni-nimelise muusana meeste ette ilmus.

Etenduse lõppedes otsustasid näitlejad lavastajale tagastada dressipüksid, mille Noormets oli enne esietendust Ago Andersonile kostüümiks laenanud. Püksid on küll saja mängukorra järel vaid niitidega koos püsimas ja meenutavad pükse vaid nime poolest. Samuti kingiti lavastajale suur tühi seinamaal, mis lavakujunduse osana on sada korda publiku ees olnud. Publiku naeru saatel loositi välja ka uus omanik lavastuses kõrvalosa teinud stressijänesele, mis saalist endale uue omaniku leidis.

Kogu õhtu päädis sellega, et lavale saabus Ugala teatri loominguline juht Ott Aardam motoriseeritud kahveltõstukiga, mille abil transporditi lavale preemia päevakangelastele: riita laotud Valmiermuiža kvaliteetõlu ja pitsa. Ühtlasi andis Aardam üle nimelise graveeritud prožektori legendaarsele Ugala teatri valgusmeistrile Evald Laurile, kelle 36 aasta pikkuse teatrikarjääri viimaseks tööks valgustajana lavastus „Meeste kodu“ jäi.