Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Ugala menulavastusele ''Meeste kodu'' pandi 100. etendusega pöörane punkt

Ivo Uukkivi hakkab uuesti punkariks

Näitleja Ivo Uukkivi, kes lisaks oma teatri- ja filmirollidele on tuntud ka kui punkbändi Velikije Luki solist, hakkab uuesti punkariks. Vaba Lava kuraatoriprogrammis esietendub 4. novembril Andri Luubi lavastus (Teisitimõtleja), mille peaosas mängib Ivo Uukkivi vana punkarit ja bändimeest. Kurblooline komöödia (Teisitimõtleja) räägib inimesest, keda ajab uus nn tõejärgne maailm tõelisse segadusse.

Esietendub Maria Metsalu soololavastus ''Mademoiselle x''

Maria Metsalu uuslavastus opereerib pool-fiktsioonalse tegelase, Mademoiselle x-i reaalsuses. Mademoiselle x on naine, kes, olles elus, on veendunud, et ta on surnud. Ta usub, et tal ei ole aju, närve, kere ega organeid, olles vaid lagunev keha. Oma surmast hoolimata usub ta igavikulisusesse ja surematusesse. Selles reaalsuses on kõik võimalik ja lubatud, kõik on osa temast ja pärineb temast, vormides kompleksse kuid lihtsakoelise süsteemi. Komplekssed süsteemid on ebakindlad. Võimatu on ennustada nende toimet hoolimata sellest, kas me saame aru süsteemi erinevatest osadest.

Eesti Rahvusballett toob vaatajate ette balleti ''Tramm nimega Iha''

4. novembril jõuab esmakordselt Eesti publikuni Tennessee Williamsi Pulitzeri auhinnaga pärjatud näidendi „Tramm nimega Iha“ põhinev džässisugemetega balletiversioon, mille tantsis 2012. aastal Šoti Balletis kuulsaks Eesti baleriin Eve Mutso. Peale Šoti balletti on Rahvusooper Estonia esimene, kes toob „Tramm nimega Iha“ Eesti publikuni.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Endla annab lavastusega ''Mehed, meri, maa ja naised'' novembris ühe lisaetenduse

6. novembril annab Endla teater estraadietendusega „Mehed, meri, maa ja naised“ Pärnu Kontserdimajas ühe lisaetenduse. Aasta lõpus toob Endla teater lavastuse ka suure saali lavale.

Rahvusooper esitab oktoobris ''Rinaldot'' Peterburi Maria teatris

Rahvusooper Estonia esines esmakordselt Peterburi Maria teatris 1974. aastal. Nüüd, 43 aastat hiljem 24. oktoobril etendab rahvusooper samas teatris Händeli ooperit „Rinaldo“. Dirigent Andres Mustonen: „„Rinaldo“ on ooper, mis sisaldab kõike inimlikku – armastust, petmist, kavalust, vihkamist. Ooperi tegevustik on väga paeluv ning tegelaskujud värvikad. See on ka üheks põhjuseks, miks „Rinaldo“ oli omal ajal hittooper ja on seda siiani." Veel enne ärasõitu on Estonia publikul võimalus tulla vaatama "Rinaldot" 6. oktoobril. Osades on Monika-Evelin Liiv, Mati Turi, Helen Lokuta, Rauno Elp, Helen Lepalaan, Juuli Lill jt. Dirigeerib Andres Mustonen.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Teoteatril valmib jõulukuuks uus ja põnev kogupere lavastus

Detsembris kutsub Teoteater kõiki lapsi ja lapsemeelseid osa saama uuest jõululavastusest „Kivi kotti!“

NUKU teatris jõuab lavale ''Pollyanna''

1. oktoobril esietendub NUKU teatris helge ja südamlik lastelavastus „Pollyanna”. Armastatud ameerika kirjaniku Eleanor H. Porteri samanimelise romaani dramatiseering jõuab Eestis lavale esimest korda. Lavastuse dramaturgia ja laulusõnad kirjutanud Priit Põldma ütleb, et „Pollyanna” on kummaline lugu. „Kogu aeg on kõik nii hästi. Vahepeal on kõik korraks jube halvasti. Ja siis on kõik jälle väga hästi. Loodan väga, et Pollyanna ei mõju oma rõõmumänguga kui kuskilt eneseabiõpikust või muinasjutumaailmast väljakaranu, kes ühe sõrmenipsuga kõik heaks teeb. Tahaks, et tema sõnum suudaks kõnetada reaalsust. Sest Pollyanna ei muuda midagi heaks. Ta ei kaota halba ära. Ta suunab tähelepanu, õpetab märkama.”

Vanemuise teatri ja STLi koostööprojekti EV100 teatrisarjas „Sajandi lugu“ ühendab veebiplatvorm Rändomoonium

Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektile “Rännakud” EV100 teatrisarjas “Sajandi lugu” on avatud veebiplatvorm Rändomoonium, mis seob lavastusi ühises teekonnas keele ja kodumaa mõtteruumis.

NUKU teatri lavastus ''Bon Voyage ja teised valed'' esietendub Prantsusmaal

Laupäeval, 23. septembril, esietendub Maailma Nukuteatrite Festivalil Charleville-Mézières’s linnas NUKU teatri lavastus „Bon Voyage ja teised valed“. Tegemist on teatri esimese välismaal esietenduva lavastusega.

Apollo Kino toob lavale Uuspõllu ja Oja komöödiaetenduse ''TRAMP ja PUUTIN''

Komöödia “Tramp ja Puutin” maailma esiettekanne toimub 31. oktoobril Solarise Apollo Kino lavalaudadel. Nimiosades astuvad üles Jan Uuspõld (Puutin) ja Peeter Oja (Tramp).

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Muusikali “Mamma Mia!” uus hooaeg nüüd müügil!

Alates tänasest on müügil muusikali “Mamma Mia!” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Tartus alates 30. septembrist, külalisetendused Tallinnas Nordea Kontserdimajas – 11. ja 12. novembril, 6. ja 7. jaanuaril, 7. ja 8. aprillil.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Ugala menulavastusele ''Meeste kodu'' pandi 100. etendusega pöörane punkt

Reedel, 6. oktoobril jõudis viimast korda lavale Ugala teatri legendaarne komöödia „Meeste kodu“ , mis on naerutanud teatripublikut juba 6 aastat. Selle aja jooksul anti ühtekokku 100 etendust, mida käis vaatamas 46 086 inimest.

Lavastus, mis räägib neljast eluga puntras olevast mehest, kes püüavad leida oma kohta elus, leidis pärast esietendust 4. veebruaril 2011 kiirelt tee publiku südamesse. Ja populaarsus ei näidanud langemise märke kuni viimase etenduseni välja. Vapper nelik jõudis 6 aasta jooksul pea kõikjale üle Eesti – Orissaarest Arukülani, Estonia suurest saalist Rannu väikese lavani. Täissaalidele mängiti nii tuhat vaatajat mahutavas teatrisaalis kui ka alla saja inimese mahutavas seltsimajas. Eestis on raske leida lavastust, mis sellist menu oleks nautinud – keskmiselt viibis igal etendusel 461 inimest.

Keskeakriisis meestest kõnelevas Andres Noormetsa lavastuses said kokku näitlejad, kes muidu kunagi laval ei kohtu. Neli koolivenda lavakunstikooli 16. lennust – Riho Kütsar, Indrek Sammul, Ago Anderson ja Mait Malmsten – läksid pärast kooli lõppu tööle eri teatritesse ning „Meeste kodu“ oli esimene lavastus, kus pärast kooli lõppu taas kokku saadi.

Viimasel etendusel mahutati Ugala teatri suurde saali publiku soovile vastu tulles nii palju lisatoole kui võimalik. Lõpuetendus, mis venis kaugelt pikemaks, kui keegi oleks oodanud, naerutas lisaks tavapärastele naljadele ka rohkete üllatuste ja puäntidega, millega näitlejad üksteist üle trumbata proovisid. Loomulikult ei saanud lõppsõna ütlemata jätta lavastaja Andres Noormets, kes lavastuse finaalis üllatuslikult üles astus ning Carmeni-nimelise muusana meeste ette ilmus.

Etenduse lõppedes otsustasid näitlejad lavastajale tagastada dressipüksid, mille Noormets oli enne esietendust Ago Andersonile kostüümiks laenanud. Püksid on küll saja mängukorra järel vaid niitidega koos püsimas ja meenutavad pükse vaid nime poolest. Samuti kingiti lavastajale suur tühi seinamaal, mis lavakujunduse osana on sada korda publiku ees olnud. Publiku naeru saatel loositi välja ka uus omanik lavastuses kõrvalosa teinud stressijänesele, mis saalist endale uue omaniku leidis.

Kogu õhtu päädis sellega, et lavale saabus Ugala teatri loominguline juht Ott Aardam motoriseeritud kahveltõstukiga, mille abil transporditi lavale preemia päevakangelastele: riita laotud Valmiermuiža kvaliteetõlu ja pitsa. Ühtlasi andis Aardam üle nimelise graveeritud prožektori legendaarsele Ugala teatri valgusmeistrile Evald Laurile, kelle 36 aasta pikkuse teatrikarjääri viimaseks tööks valgustajana lavastus „Meeste kodu“ jäi.