Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
NUKU teatri äsja alanud hooajal liitub trupiga viis inimest

Endla Teatris esietendub seikluslik lastelavastus 'Doktor Dolittle'

Mõned aastad tagasi ääretult populaarse „Peeter Paan ja valge lind Wendy“ lavastanud Oleg Titov on taas Endla Teatris, et tuua lavale Hugh Loftingi jutustustel põhinev seikluslik lastelavastus „Doktor Dolittle“, mis sobib kogu perele. Lavastus esietendub sel kolmapäeval, 12. detsembril. 

Detsembrikuus toimetavad Ugala teatri laval pingviinid, tuvist rääkimata

Jõulukuul, 10. detsembril esietendub Ugala teatris muusikaline koguperelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“. Publik saab osa kolme pingviinist sõbra lumistest seiklustest Antarktikas.

Endla Teater toob välja Jarek Kasari muusikali ''Oliver Twist''

Tänasest on müügil Endla Teatri uhiuue muusikali „Oliver Twist“ piletid. 9. märtsil esietenduva „Oliver Twisti“ lavastaja ja dramatiseerija on Peep Maasik, helilooja Jarek Kasar ning laulusõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane.

28. novembril esietendub VAT Teatris Lauri Saatpalu monolavastus 'Südame sosin'

Ideaalses maailmas on inimesel südametunnistus, südamehääl ja südameasjad. Süda avatakse vähestele, sest süda peidab endas inimhinge suurimaid saladusi. Süda on inimesele eluliselt vajalik.

Suvelavastuse 'Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola' 2019. aasta piletid nüüd müügil

Koidula aias etenduvat õpetlikku lustimängu mängitakse kolmandat ja sedakorda ka viimast suve. Ja kui eelnevad aastad on meile midagi õpetanud, siis seda, et huvilistel maksab piletite hankimisega kiirustada.

Ugalas esietendub Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile pühendatud 'Meistrite liiga'

Ugalas jõuab sel laupäeval, 17. novembril publiku ette eluline komöödia „Meistrite liiga“, mille hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk kirjutas just peaosatäitjatele, Ugala teatri vanameistritele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile. Lisaks neile astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold.

NUKU teatris algasid jõululavastuse 'Elias maa pealt' proovid

Eile, 4. oktoobril algasid NUKU teatris jõululavastuse „Elias maa pealt” proovid. Tegemist on eesti ühe omanäolisema noore lavastaja Helen Rekkori esimese tööga NUKU teatris.

Ugalas esietenduv tavapäratu armastuslugu laseb näitlejatel särada

Ugala teatri 99. hooaja teise uuslavastusena jõuab laupäeval, 6. oktoobril publiku ette briti näitekirjaniku Nick Payne’i auhinnatud draama „Tähtede seis“, mille keskmes on kahe inimese, Marianne ja Rolandi, suhete-tulevärk.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teatri äsja alanud hooajal liitub trupiga viis inimest

NUKU teatri äsja alanud 67. hooaeg keskendub suurtele lugudele ja noortele vaatajatele. Uuslavastused avavad eri rakursside alt inimhinge igatsusi, unistusi ja vastuolusid, tehes seda loodetavasti haaravalt mängulises võtmes. Teatrisse on oodata mitut põnevat külalislavastajat, keda inspireerib nii noore vaataja teater kui ka otsinguline vormikeel.
 
Teatri kunstiline juht Mirko Rajas ütleb, et algavale hooajale liigub teater vastu ootusärevuse ja mängurõõmuga. „NUKU teatri eesmärk on käia noore ja areneva inimese kõrval, avardades tema tajusid, peegeldades tema maailmatunnetust, aidates  tal tundma õppida iseennast ja maailma. Otsides kontakti noore ja areneva vaatajaga, ei taha me kõrvale jätta ühtki vanusegruppi: noorus ja arenguhimu on eelkõige sisemise eluhoiaku küsimus ja võib iseloomustada nii last, noorukit kui täiskasvanut. Teatri asi on see igas inimeses peituv hoiak üles leida ja seda ka kõnetada.”
 
Teatri trupp täieneb mitme uue näitleja võrra. Publikule on juba tuttavad Karl Sakrits, kes on töötanud ja lavastanud NUKU muuseumis ning mänginud kaasa lavastustes „Gulliveri reisid” ja „Timm Thaler ehk Müüdud naer”; ning Doris Tislar, kes mängis peaosa möödunud aasta jõululavastuses „Eesti jõulud”. Näitetrupiga liitub ka Mait Joorits, kes lavastas möödunud hooajal publiku lemmiklavastuse auhinna saanud „Pollyanna”. Neljas uus trupiliige on kevadel Lavakunstikooli lõpetanud näitleja Laura Kukk. Eelmise hooajaga lõppes koostöö lavastaja Vahur Kelleri ja näitlejate Tarmo Männardi ning Riho Rosbergiga.
 
Lisaks liitub NUKU loomingulise meeskonnaga dramaturg, kelleks on samuti värske lavakunstikooli vilistlane Priit Põldma, kes tegi teatris kaastööd juba möödunud hooajal, luues „Pollyanna” dramatiseeringu ning olles teatriauhindade gala dramaturg. Laura Kukk ja Doris Tislar teevad esimesed rollid koosseisuliste näitlejatena 30. septembril esietenduvas A. H. Tammsaare jutustusel põhinevas noortelavastuses „Noored hinged”, mille lavastab Mirko Rajas. Lisaks neile kolmele mängivad lavastuses veel Getter Meresmaa, Mart Müürisepp, Mihkel Vendel  ja külalisena Sander Roosimägi.
 
Teater alustab etenduste andmist 24. augustil, mil Viinistu katlamajas mängitakse menukat suvelavastust „Gulliveri reisid”. Teatrimajas jätkuvad etendused 1. septembrist, kui taasesietendub lavastus „Puuhaldjate lugu” (lav. Mirko Rajas), kus mängivad Kaisa Selde ja Andres Roosileht. 7. oktoobril täieneb teatri repertuaar kooliealistele mõeldud lavastusega „Vari”, mis põhineb H. Chr. Anderseni samanimelisel muinasjutul. Tegemist on varjuteatrilavastusega, mida mängitakse nii eesti kui ka vene keeles. Eestikeelsel etendusel mängib Leino Rei, kes on ka „Varju” lavastaja, venekeelseid etendusi annab Jevgeni Moissejenko.
 
Hooaja kolmas uuslavastus jõuab publikuni 11. novembril. Franz Kafka „Protsess” on mõeldud gümnaasiuminoortele ja täiskasvanutele ning see lavastus sünnib koostöös TÜ Viljandi kultuuriakadeemiaga. „Protsessi” lavastab Taavi Tõnisson, kunstnik on Annika Aedma. Lavastuses mängib kultuuriakadeemia teatrikunsti 12. lend, korralduslikku poolde on kaasatud ka lavastus- ja kultuurikorralduse üliõpilased.
 
Detsembris etendub Ferdinandi saalis jõululavastus „Elias maa pealt”, mis viib vaataja maagilisse veealusesse maailma ning mille üheks oluliseks teemaks on meid ümbritseva keskkonna hoidmine. Lavastuse autorid on tunnustatud näitekirjanik Piret Jaaks ja lavastaja Helen Rekkor. Ants Lauteri nimelise lavastajapreemia laureaadile Helen Rekkorile, kes nimetab nuku- ja visuaalteatrižanri enda ideaaliks, on see esimeseks lavastajatööks NUKU teatris.
 
2019. aasta esimene pool toob teatri repertuaari veel kolm uut lavastust. Vaatajateni jõuab Sander Puki lavatõlgendus Jostein Gaarderi noorteromaanist „Apelsinitüdruk” ning Eva Kolditsa ja Anne Türnpu ühistööna sündiv „Dr Seussi maailm” väikelastele. Mait Joorits asub lavastama hinnatud saksa laste- ja noortekirjaniku Michael Ende romaanil põhinevat seikluslugu „Momo”, mis esietendub aprilli keskel. Lisaks alustatakse jaanuaris vahepeal pausil olnud lavastuse „Võlupood” (lav. Sandra Lange) etenduste andmist.
 
Rahvusvaheline festival NuQ Treff  toimub Tallinna etenduspaikades 23.–26. mail 2019. NuQ Treff toob Eestisse 20 lavastust vähemalt kümnest riigist, hoides kätt pulsil kaasaegsel nuku-, objekti- ja visuaalteatril ning otsides dialoogi puudutava sisu ja vormi, traditsiooni ja uuenduse vahel. Festivali kunstiline juht Leino Rei ütleb, et festivali täiskasvanute programm annab võimaluse avastada nuku- ja objektiteatrit uue ja huvitava nurga alt.„Noore vaataja teatrina peame ka väga oluliseks lisaväärtust, mida nii-öelda universaalses teatrikeeles mängitud lavastused endas kannavad, arendades lastes teatrilugemise oskust,” kommenteerib Rei festivali lasteprogrammi. Festivali esimesed esinejad avalikustatakse novembris.
 
NUKU muuseumi uus hooaeg saab meeleoluka avanoodi Kelli Uustani trio KeKuKe kontserdiga 27. septembril. Muuseumikontserdid toimuvad hooaja jooksul kord kuus. Lisaks toimuvad muuseumis igapäevaselt mitmesugused haridusprogrammid, eriekskursioonid, koostööprojektid teiste muuseumidega ning näitused, nende seas suvel avatud „Teatripäeva gala maskid ja kostüümid”.
 
NUKU loodab ka uuel hooajal pakkuda nii teatris kui muuseumis põnevaid, silmaringi, elu- ja teatritunnetust avardavaid elamusi, mis puudutavad nii meie esmakordseid külalisi kui ka kogenud teatrisõpru.