Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambli Savijalakesed 50. juubelilavastus ''MAA IGATSUS''

L 26.5.2018 16:00
Salme Kultuurikeskus, Tallinn
12.50 - 14.50
Tallinna Tehnikakõrgkooli rahvatantsuansambel Savijalakesed tähistab koos Eesti Vabariigi 100nda juubeliga ka oma 50ndat sünnipäeva. Oma juubelil teeb tantsuansambel vabariigile kingituse, milleks on kahel tõestisündinud lool põhinev tantsulavastus „MAA IGATSUS“. Vaid korra esitatavat lavastust näeb 26. mail 2018 Salme Kultuurikeskuses.

Lavastuse keskmes on kaks uskumatult vaprat eesti naist, kes on olnud saatuse tahtel oma Eestimaast eemal. Tänavu 89. sünnipäeva tähistav Lehti Merilo ehk tantsijate ringis tuntud kui Ema Lehti sai EV100 aastal Eesti Vabariigi Presidendilt teenetemärgi oma elutöö eest. Merilo põgenes sõja ajal Ameerikasse ja rajas seal igapäevatoimetuste kõrval Eesti rahvatantsurühma Tulehoidjad, mis tegutseb tänaseni. Silvia Soide on sündinud Kanadas väliseestlaste perekonda. Olles teismeline, reisis ta vanematega esmakordselt muinasjutumaale nimega Eesti ning mõistis, et siia tahab ta oma kodu rajada. Täna elab Silvia Kihnus, kuid oma muinasjutulossi rajamine ei tulnud talle kergelt. Just neid kaht imeilusat lugu toome vaatajate ette mai viimasel laupäeval.

Laval saab näha ligi sadat Savijalakeste tantsijat ja esitamisele tuleb nii tuntud Eesti rahvatantsuloojate loomingut kui ka Savijalakeste originaalteoseid ning esmaettekandeid.

Kunstiline juht ja lavastaja: Piret Lett
Kunstiline meeskond: Taavi Lehari, Kai Kukk, Karin Tsarski
Tantsuõpetajad: Kaja Naarits, Kristiina Vilipõld, Mait Pinsel
Produtsent: Rainis Provornikov
Kujundus ja reklaam: Kai Kukk ja Andres Merelaine

Lavastuses annavad tegelastele hääle Tiina Tõnis (Nukuteater), Getter Meresmaa (Nukuteater), Romili Ruse ja Heikki Mändmets.

Etendus kestab 2h, ilma vaheajata.
Kingitused ja head soovid saab üle anda pärast etendust Salme Kultuurikeskuse fuajees.

Piletid:
Põrand - 14 EUR
Rõdu -  12 EUR

Toetavad: Tallinna Tehnikakõrgkool, Viking Window AS, Kõrva-Nina-Kurguhaiguste Kliinik SA, Eesti Innovatsiooni Instituut, AS Connecto Eesti, Agentuur La Ecwador, Piletilevi AS, Nukuteater, Vichy Vesi, Menu Catering, TREF Nord AS.

Lisainfo: www.savijalakesed.ee,
Facebook: www.facebook.com/savijalakesed
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambli Savijalakesed 50. juubelilavastus ''MAA IGATSUS'' L 26.5.2018 16:00 Salme Kultuurikeskus, Tallinn 12.50 - 14.50
Hinnainfo
Piletid:
Põrand - 14 EUR
Rõdu - 12 EUR

Lastele vanuses kuni 7a (k.a) on sissepääs tasuta, juhul kui istuvad saatja süles.

Sissepääs alates 15:00
Kestus 2h
Pildistamine/filmimine pole lubatud
Toimumiskoht
Salme 12 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Tallinna Tehnikakõrgkooli Arenduskeskus MTÜ
Pärnu mnt. 62 Tallinn 10135 Harjumaa
53 417 935
info@savijalakesed.ee